r. Imieniny:  A A A

Szkoła Podstawowa
im. Wandy Chotomskiej w Bogucinie

„Dajmy dzieciom miłość, żeby łez nie było” - Wanda Chotomska
      
Zło dobrem zwyciężaj 28.11.2019

Zło dobrem zwyciężaj

Dnia 21 listopada w ramach upowszechniania kultury teatru i żywego słowa wśród przedszkolaków zaprosiliśmy do szkoły Teatrzyk Pierwszego Kontaktu z Lublina z przedstawieniem teatralnym „Grające Drzewko”.

    Treść spektaklu nawiązywała do baśni braci Grimm. Główną bohaterką jest piękna, a zarazem arogancka księżniczka, która w wyniku przeżytych przygód zmienia swoje wcześniejsze złe zachowanie na dobre. Sztuka pokazała jak ważna jest w życiu miłość. Uświadomiła również małym widzom, że nie warto być złym, oschłym i zarozumiałym w stosunku do innych. Nie należy robić sobie przykrości. Warto być człowiekiem miłym, dobrym i uczynnym. Należy doceniać starania bliskich osób, kolegów oraz koleżanek i odwdzięczać się taką samą dobrocią. W ostatnim akcie  wszyscy widzowie zaproszeni zostali przez aktorów do wspólnej zabawy. Wszystkim przedstawienie bardzo się podobało. Dzieci z zaciekawieniem oglądały cały spektakl, a na zakończenie podziękowały gromkimi brawami.

« Powrót
© Szkoła Podstawowa im. Wandy Chotomskiej w Bogucinie
Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Realizacja: SULIMO