r. Imieniny:  A A A

Szkoła Podstawowa
im. Wandy Chotomskiej w Bogucinie

„Dajmy dzieciom miłość, żeby łez nie było” - Wanda Chotomska
      
ZIELONA SZKOŁA 07.11.2022

ZIELONA SZKOŁA

To była niezapomniana wycieczka!

      Wraz z początkiem jesieni uczniowie klas III-VIII uczestniczyli w wycieczce edukacyjnej na Zieloną Szkołę do Janowa Lubelskiego. Te dwa dni były niezwykle dobrą zabawą, ale i sprawdzeniem swoich możliwości fizycznych i umysłowych.
Uczniów podzielono na kilka mniejszych grup, w których odbywała się np. olimpiada sportowa. Nie tak łatwo iść na czas pięciu osobom na dwóch nartach, czy skakać razem we wspólnych spodniach z kilkoma nogawkami.   
Starsi uczniowie jak detektywi rozwiązywali kryminalne zagadki oraz uczestniczyli w paintballu.
Niesamowite przeżycia wywołała wśród dzieci i młodzieży przejażdżka samochodami terenowymi po nierównych bezdrożach okolicznych lasów. Euforia uczestników trwałaby jeszcze długo, gdyby nie następna, już cicha atrakcja - podchody nocą. W małych grupkach uczniowie z dwojgiem dorosłych, chodzili uważnie po lesie, mając do dyspozycji tylko jedną latarkę i szukając kartek z zadaniami przyczepionymi do drzew. Prawidłowe odpowiedzi pozwalały wybrać odpowiednią drogę i iść dalej. Oczywiście nocą w lesie wyobraźnia działa i "strach ma wielkie oczy", ale wszyscy cali wrócili do ośrodka. Przed snem uczniowie mogli pobawić się na wieczornej dyskotece. Kolejnego dnia młodsi grali w grę przyrodniczą "Ślimak", a potem wzięli udział w zajęciach survivalowych w lesie, gdzie uczyli się rozpalać ogień krzesiwem i robić szałas. A przy okazji zbierać dorodne podgrzybki, co widać na załączonych zdjęciach.

Wszyscy zadowoleni i uśmiechnięci wrócili do swoich domów.

« Powrót
© Szkoła Podstawowa im. Wandy Chotomskiej w Bogucinie
Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Realizacja: SULIMO