r. Imieniny:  A A A

Szkoła Podstawowa
im. Wandy Chotomskiej w Bogucinie

„Dajmy dzieciom miłość, żeby łez nie było” - Wanda Chotomska
      
Zakończenie roku szkolnego 2018/2019 28.06.2019

Zakończenie roku szkolnego 2018/2019

Dzień 19 czerwca 2019 r. na zawsze zapisze się na kartach historii naszej szkoły. Miał bowiem w tym roku wymiar szczególny.

Uroczystość rozpoczęła się mszą św. w kościele parafialnym, a jej dalsza część odbyła się w szkole, ale po raz pierwszy zakończyliśmy rok szkolny w nowej sali gimnastycznej. Po odśpiewaniu hymnów i powitaniu przez panią Dyrektor gości, wśród których był Wójt Gminy Garbów p. Kazimierz Firlej oraz całej szkolnej społeczności głos zabrali ósmoklasiści. Był to dla nich wyjątkowy dzień, bo dostając świadectwo ukończenia szkoły podstawowej stali się już absolwentamiSzkoły Podstawowej im. Wandy Chotomskiej w Bogucinie. Po ceremoniale przekazania sztandaru szkołyswoim następcom oraz złożeniu ślubowania zaprezentowali się w części artystycznej przygotowanej pod kierunkiem wychowawczyni p. Marleny Kwiecień. W uroczysty nastrój spotkania wprowadził nas polonez wspaniale wykonany przez klasę ósmą. Recytowane wiersze przeplatane piosenkami dostarczyły wielu wzruszeń. Przy słowach piosenki „Ostatni raz z moją klasą” w wielu oczach pojawiły się łzy. Uczniowie wręczając kwiaty podziękowali pani Dyrektor, swojej wychowawczyni, nauczycielom i pracownikom szkoły za ich pracę, za życzliwość, za pomoc, za troskę, za opiekę, za wyrozumiałość i za przeprowadzenie ich przez te wszystkie lata nauki w szkole podstawowej. Dziękując pamiętali też o swoich rodzicach, którzy zawsze wspierają swoje dzieci i otaczają troskliwą opieką. Ważną chwilą było wręczenie świadectw ukończenia szkoły. Uczniowie, którzy osiągnęli najwyższe wyniki w nauce i wzorowe zachowanie otrzymali świadectwa z wyróżnieniem, nagrody książkowe ufundowane przez Radę Rodziców, a ich rodzice listy gratulacyjne. Za uzyskanie wysokich wyników uczniowie zostali też nagrodzeni przez Wójta Gminy Garbów, który wręczył im dyplomy i nagrody książkowe.

   Wyróżniającym się w nauce i zachowaniu uczniom klas IV-VII  pani Dyrektor wraz z wychowawcami wręczyła świadectwa z wyróżnieniem, rodzicom listy gratulacyjne, a przewodnicząca Rady Rodziców nagrody książkowe, które otrzymali też uczniowie klas I-III.  Pozostałe świadectwa zostały wręczone przez wychowawców w czasie spotkań w klasach.

Wszyscy uczniowie w radosnych nastrojach rozpoczęli wakacje. Życzymy, aby były one czasem radosnego odpoczynku, bezpiecznej zabawy i regeneracji sił do kolejnego roku szkolnego, szczególnie dla naszych absolwentów, przed  którymi nowy etap życia w nowym gronie w szkole ponadpodstawowej.
« Powrót
© Szkoła Podstawowa im. Wandy Chotomskiej w Bogucinie
Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Realizacja: SULIMO