r. Imieniny:  A A A

Szkoła Podstawowa
im. Wandy Chotomskiej w Bogucinie

„Dajmy dzieciom miłość, żeby łez nie było” - Wanda Chotomska
      
Zagrajmy o przyszłość - zajęcia z robotyki 13.11.2018

Zagrajmy o przyszłość - zajęcia z robotyki

Kontynuując projekt „Zagrajmy o przyszłość” w roku szkolnym 2018/2019 w naszej szkole odbywają się zajęcia dodatkowe z informatyki, w ramach których uczniowie uczestniczą w robotyce.

To nie tylko dobra zabawa, ale przede wszystkim rozwój umysłowy dziecka.
W dzisiejszych czasach bardzo ważna jest znajomość języków obcych i obsługa komputera. Szczególnie ważna jest specjalizacja w konkretnej dziedzinie.

Robotyka jest na tyle specyficzną dyscypliną naukową, że nawet nie jesteśmy świadomi jak często z niej korzystamy. Podróżując samochodem, używając telefonów komórkowych, komputerów lub sprzętu AGD wchodzimy w pośredni lub w bezpośredni kontakt z technologiami wykorzystywanymi w robotyce. Wiele z urządzeń,które uławiają nam codzienne życie zostały zbudowane także za pomocą robotów. Z kolei wszystkie te roboty ktoś musi przecież skonstruować, nadzorować i serwisować.
Przyszłość świata jest ściśle związana z robotami.
Uczestnicząc w tych zajęciach z robotyki uczniowie poprzez swoją ciekawość poznają niezwykły świat maszyn. Dowiadują się jak zbudować, do czego mogą służyć i w jaki sposób wspierać ludzkie dążenia do doskonałości. Wykonując kolejne kroki instrukcji uczą się postępowania według schematów, a także sami je tworzą. W dwuosobowych zespołach budują z nowoczesnych klocków maszyny, starając się stworzyć jak najpotężniejsze roboty walczące między sobą. Konstruują także narzędzia do cięcia czy wiercenia  otworów. Warsztaty te to odkrywanie swojego hobby, ale również inwestycja w rozwój logicznego myślenia, wyobraźni przestrzennej, kreatywności. Jest to przygotowanie do  przyszłości.

Urszula L.-W.

« Powrót
© Szkoła Podstawowa im. Wandy Chotomskiej w Bogucinie
Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Realizacja: SULIMO