r. Imieniny:  A A A

Szkoła Podstawowa
im. Wandy Chotomskiej w Bogucinie

„Dajmy dzieciom miłość, żeby łez nie było” - Wanda Chotomska
      
„Z babcią tańczę rock and rolla”   21.01.2016

„Z babcią tańczę rock and rolla”

W Szkole Podstawowej w Bogucinie zapraszanie babć i dziadków na uroczystość z okazji ich święta jest tradycją na stałe wpisaną w repertuar imprez szkolnych. Dzień Babci i Dziadka to dzień niezwykły, pełen uśmiechów, wzruszeń i radości.

W środę 20 stycznia o godzinie 12.00 rozpoczęło się to miłe i pełne ciepła spotkanie. Na wstępie, po przywitaniu przez Panią Dyrektor, życzenia licznie przybyłym gościom złożyli przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego i zaprosili ich do obejrzenia programu przygotowanego przez uczniów z całej szkoły. Najpierw dzieci z oddziału przedszkolnego pięknie wystąpiły z piosenką „Babciu, kocham Cię”. Następnie klasa I, wykorzystując macarenę oraz kankana, „namalowała” obraz, który widać na zamieszczonych zdjęciach. Uczniowie klas drugich recytowali wiersze, śpiewali piosenki oraz tańczyli cha – chę i rock’n’rolla. Kolejna klasa przedstawiła krótką „Bajkę dla babci”, oraz „Chusteczkę haftowaną” na dzwonkach. Zaproszeni goście mieli też okazję wysłuchać „Rozmowy babci z dziadkiem” w wykonaniu uczniów klas starszych. Potem swój program przedstawili najmłodsi, z wielkim zaangażowaniem prezentując polkę, czym wywołali rozbawienie i wdzięczność widowni. Zaproszeni obejrzeli również pięć układów tańca nowoczesnego. Wszystkie występy bardzo się podobały i nasi artyści zebrali gorące owacje. Wnukowie przygotowali jeszcze jedną niespodziankę i obdarowali swoich bliskich własnoręcznie wykonanymi, bardzo pomysłowymi upominkami oraz laurkami. Na koniec dziadkowie udali się na słodki poczęstunek przygotowany przez Radę Rodziców. Radość i łzy wzruszenia w oczach naszych gości, stanowiły dla nas dowód bardzo udanego spotkania.

Organizatorzy

 

« Powrót
© Szkoła Podstawowa im. Wandy Chotomskiej w Bogucinie
Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Realizacja: SULIMO