r. Imieniny:  A A A

Szkoła Podstawowa
im. Wandy Chotomskiej w Bogucinie

„Dajmy dzieciom miłość, żeby łez nie było” - Wanda Chotomska
      
XI  Lubelski  Festiwal Nauki w Lublinie 30.09.2014

XI Lubelski Festiwal Nauki w Lublinie

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Bogucinie już po raz trzeci uczestniczyli w warsztatach naukowych odbywających się w ramach Festiwalu Nauki, który organizowany jest od jedenastu lat.

Lubelskie uczelnie i instytucje naukowe z całego regionu przygotowały wiele ciekawych projektów. Wszyscy uczniowie naszej szkoły od 5- latków do klasy szóstej skorzystali z tej interesującej oferty. 24 września najstarsi (uczniowie kl. 4-6)  uczestniczyli w warsztatach „Stań przed kamerą” na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Poznali pracę dziennikarzy przeprowadzając wywiady, które były rejestrowane profesjonalną kamerą. Oglądanie efektów  pracy na dużym ekranie było wielkim przeżyciem dla wszystkich.
 
Młodsi (uczniowie kl. 2-3) na warsztatach” Śmiech to zdrowie, więc śmiejmy się do siebie. Co zrobić by inni uśmiechali się do mnie?”  zorganizowanych przez Wyższą Szkołę Ekonomii i Innowacji  nauczyli się jak wzbudzać u siebie i u innych pozytywne emocje tak aby świat wokół nas był milszy. Najmłodsi uczniowie (5- latki i klasy pierwsze) bardzo aktywnie spędzili dwie godziny podczas których nauczyli się  podstawowych kroków tanecznych polskich tańców narodowych. Podczas zajęć,  zorganizowanych  przez Politechnikę Lubelską, dzieci poznały też polskie tradycje. Ostatniego dnia Festiwalu 26 września uczniowie z kl. 4-6 w czasie warsztatów w WSEI „Jakie informacje przekazuję o sobie na portalach społecznościowych? Świadome komunikowanie w sieci”. oraz „Twórcze myślenie jest w cenie!
 
Trening kreatywności w efektywnym uczeniu się”  poznali techniki efektywnego uczenia się. Dowiedzieli się też jak bezpiecznie korzystać z portali społecznościowych. Uczestnictwo w warsztatach naukowych rozwija umiejętności  uczniów i rozbudza ich zainteresowania. Atrakcyjna forma zajęć  wyzwala aktywność dzieci w zdobywaniu wiedzy, dlatego warto jest dać  im możliwość udziału  w takiej niecodziennej lekcji.
 

                                                                                                           Agnieszka Mazur

XI Festiwal Nauki w Lublinie

Uczniowie już po raz trzeci uczestniczyli w warsztatach naukowych.

p1040678_eac21.jpg p1040673_3292a.jpg p1040671_d1ba1.jpg p1040660_fd43a.jpg dsc-0893_14525.jpg dsc-0889_1f94e.jpg
« Powrót
© Szkoła Podstawowa im. Wandy Chotomskiej w Bogucinie
Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Realizacja: SULIMO