r. Imieniny:  A A A

Szkoła Podstawowa
im. Wandy Chotomskiej w Bogucinie

„Dajmy dzieciom miłość, żeby łez nie było” - Wanda Chotomska
      
Wykształcenie to dobro, którego nikt nie jest w stanie nas pozbawić! 20.10.2018

Wykształcenie to dobro, którego nikt nie jest w stanie nas pozbawić!

Środa 17 października 2018r to ważna data w życiu Szkoły Podstawowej im. Wandy Chotomskiej w Bogucinie. Tego dnia obchodziliśmy podwójne święto- Dzień Edukacji Narodowej i ślubowanie klas pierwszych.

Na uroczystość przybyli goście: Wójt Gminy Garbów p. Kazimierz Firlej, przewodnicząca Rady Rodziców p. Mariola Rybkowska, skarbnik Rady Rodziców p. Sabina Jędrejek oraz rodzice uczniów klasy I.

Pierwsza część akademii należała do pierwszaków. Zanim zostali przyjęci w poczet braci szkolnej musieli wykazać się wieloma umiejętnościami: recytacją wierszy, znajomością cyfr, liter, zasad ruchu drogowego i prawidłowego zachowania się w szkole. Następnie złożyli ślubowanie na sztandar szkoły, po czym zgodnie z tradycją- dużym ołówkiem zostali pasowani przez panią Dyrektor na uczniów tej szkoły. Otrzymali pierwszy swój dokument- legitymację szkolną oraz pamiątkowy dyplom. Przewodnicząca Rady Rodziców złożyła pierwszoklasistom życzenia i na ręce wychowawczyni wręczyła prezent dla całej klasy.

Z pewnością moment ślubowania pozostanie pierwszoklasistom na długo w pamięci, a słowa przyrzeczenia będą stosowane w codziennym życiu. W tym ważnym dniu przy swoich pociechach nie zabrakło rodziców, którzy przygotowali  słodki poczęstunek.

Dziękujemy rodzicom i gratulujemy tak wspaniałych pociech, a uczniom klasy pierwszej życzymy bardzo dobrych wyników w nauce, wielu przyjaźni i radosnych przygód
w murach naszej szkoły!

Druga część uroczystości poświęcona była Dniu  Edukacji Narodowej. Uczniowie przygotowali część artystyczną, w której wierszami i piosenkami  dziękowali za trud i serce włożone w ich nauczanie i wychowanie. Wiele ciepłych słów i życzeń padło z ust zaproszonych gości, były kwiaty i słowa uznania dla dyrekcji, nauczycieli i pracowników naszej szkoły.

Codzienny trud i sukcesy nauczycieli zostały docenione nie tylko w przemówieniu, ale też poprzez przyznanie nagród. Pan Wójt wręczył nagrodę pani Dyrektor za jej zaangażowanie i ogromny wkład pracy w rozwój szkoły oraz nauczycielowi wychowania fizycznego za osiągnięcia sportowe uczniów. Nagrody nauczycielom i pracownikom szkoły wręczyła pani Dyrektor, dziękując im w ten sposób za codzienny trud.

Wszystkim nauczycielom i pracownikom naszej szkoły z okazji ich święta jeszcze raz dziękujemy za serce i wysiłek włożony w kształtowanie charakterów i przekazywaną wiedzę.

Urszula R.

« Powrót
© Szkoła Podstawowa im. Wandy Chotomskiej w Bogucinie
Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Realizacja: SULIMO