r. Imieniny:  A A A

Szkoła Podstawowa
im. Wandy Chotomskiej w Bogucinie

„Dajmy dzieciom miłość, żeby łez nie było” - Wanda Chotomska
      
Wydarzenia w bibliotece szkolnej 18.07.2022

Wydarzenia w bibliotece szkolnej

W minionym roku szkolnym nasza biblioteka wzięła udział w projekcie Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

     Działo się, działo!!! Początek wakacji i czas podsumowania działalności biblioteki szkolnej. Dzięki projektowi NPRC zakupiono wiele książek, nowości wydawniczych, encyklopedii sportowych czy powieści przygodowych. Poza tym zorganizowano wiele działań wspierających rozwój czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży.
A mianowicie we wrześniu starsi uczniowie uczestniczyli w Narodowym Czytaniu "Moralności Pani Dulskiej". Przed świętami Bożego Narodzenia biblioteka zorganizowała kiermasz "Książka pod choinkę", podczas którego uczniowie mogli zakupić książkę dla siebie lub na prezent dla kogoś z rodzeństwa czy rodzica. Wiosną młodsi uczniowie mieli możliwość uczestnictwa on-line w spotkaniu z twórcą literatury dziecięcej z panem Waldemarem Cichoniem, autorem wielu książek dla dzieci, m.in. "Cukierku, ty łobuzie". Dodatkowo dzieci mogły zakupić dla siebie książki z autografem tego autora.
Na jednym z zebrań rodzice naszych uczniów otrzymali materiały dotyczące ogromnego wpływu czytania na rozwój dziecka.
Poza tym zorganizowano liczne konkursy: fotograficzny "Czytam zawsze i wszędzie", konkurs wiedzy i plastyczny o życiu i twórczości naszej patronki Wandy Chotomskiej, w ramach święta szkoły. Przy współpracy m.in. z nauczycielami języka polskiego i historii uczniowie korzystając z księgozbioru bibliotecznego wykonywali lapbooki o postaciach mitycznych oraz prezentacje postaci historycznych, aby rozszeżyć wiedzę z danej tematyki. Zaś na koniec roku szkolnego wśród klas I-III nagrodzono za wzorowe czytelnictwo uczennicę klasy I oraz wśród klas IV-VIII uczennicę klasy IV.
Ale to jeszcze nie koniec.
W ramach współdziałania w środowisku lokalnym, w tym z Biblioteką Publiczną w Garbowie (filia w Bogucinie), zorganizowano spotkanie czytelnicze z bohaterami baśni i bajek, dla uczniów klas I-III oraz ich rodziców i dziadków. Wspólne czytanie przeniosło nas w niezwykły i magiczny świat literacki.
Oczywiście Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa pozwolił również na zakup nagród (przeważnie książkowych) dla dzieci i młodzieży, zajmujących wyróżnienia w powyższych konkursach, jak również drobnych upominków za udziału w tych przedsięwzięciach, ale i materiałów papierniczych na opisane działania i spotkania.

 

« Powrót
© Szkoła Podstawowa im. Wandy Chotomskiej w Bogucinie
Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Realizacja: SULIMO