r. Imieniny:  A A A

Szkoła Podstawowa
im. Wandy Chotomskiej w Bogucinie

„Dajmy dzieciom miłość, żeby łez nie było” - Wanda Chotomska
      
Wycieczka przedszkolaków do Bałtowa 21.06.2019

Wycieczka przedszkolaków do Bałtowa

Dnia 10 czerwca dzieci z oddziałów przedszkolnych 4, 5 i 6-latków wraz z nauczycielami oraz rodzicami wyruszyły na jednodniową wycieczkę do PARKU JURAJSKIEGO w BAŁTOWIE.

Choć droga była daleka, a niektórzy troszkę niewyspani i zmęczeni okazało się,że było warto.
Po szczęśliwym dojechaniu do celu, entuzjazm wśród dzieci wzbudziło zwiedzanie Jura Parku. Wszystkich wycieczkowiczów powitała pani przewodnik, która opowiadała o zgromadzonych eksponatach. Rozmiary, dbałość o szczegóły z jaką przygotowane zostały dinozaury oraz sposób pokazania ich w otoczeniu zachwyciły słuchających. Wszyscy dzielnie maszerowali pośród prehistorycznych gadów, nie straszny nam był upał. W Muzeum Jurajskim dzieci obejrzały różnego rodzaju skamieniałości. Były to kości dinozaurów, szczątki morskich gadów zęby rekinów, koralowce i głowonogi. Największe wrażenie zrobiło na nas Prehistoryczne Oceanarium. Za pomocą technologii trójwymiarowego przekazu przenieśliśmy się w świat podwodnego życia ogromnych gadów. Mieliśmy okazję spotkać się „oko w oko” z gatunkami, które żyły na Ziemi tysiące lat temu. Do tej pory podziwialiśmy je tylko w książkach. Wrażenie, że są bardzo blisko wywołało u nielicznych strach, jednak większość dzieci była mocno podekscytowana i zafascynowana ich widokiem.
Po emocjonującej wizycie w Oceanarium wszyscy  z wielkim apetytem zjedli zamówiony obiad.  Świetną metodą utrwalenia zdobytej wiedzy były warsztaty plastyczno – paleontologiczne zakończone wręczeniem wszystkim uczestnikom certyfikatów. Wykonane podczas zajęć prace, dzieci zabrały do domu.
Dzieci miały też czas pobawić się na placu zabaw, niektórzy dokopali się nawet do kości dinozaura ukrytych w piasku. Na zakończenie wizyty w Bałtowie w sklepikach dzieci zakupiły pamiątki.
Z wycieczki do Krainy Dinozaurów wszyscy wrócili pełni wrażeń i zadowoleni, choć jednak troszkę zmęczeni. Dla dzieci była to niezapomniana przygoda.

« Powrót
© Szkoła Podstawowa im. Wandy Chotomskiej w Bogucinie
Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Realizacja: SULIMO