r. Imieniny:  A A A

Szkoła Podstawowa
im. Wandy Chotomskiej w Bogucinie

„Dajmy dzieciom miłość, żeby łez nie było” - Wanda Chotomska
      
Wycieczka do Dęblina i Gołębia 28.10.2019

Wycieczka do Dęblina i Gołębia

Dnia 17.10.2019 r. uczniowie klas młodszych naszej szkoły wybrali się na wycieczkę do jednostki wojskowej mieszczącej się na terenie Twierdzy Dęblin, Muzeum Lotnictwa oraz Muzeum Nietypowych Rowerów i kuźni w Gołębiu.

Podczas spotkania z żołnierzami mogli dowiedzieć się na czym polega żołnierska służba, jakich sprzętów wojsko używa w swojej pracy. Spacerując wśród zabytkowych obiektów Twierdzy i zwiedzając Salę Tradycji, zdobywali wiedzę dotyczącą historii. Następnie z bliska oglądali wozy bojowe. Każdy chętnie pod czujnym okiem żołnierzy zwiedził wnętrze samochodów, a nawet mógł usiąść za ich kierownicą.

Gospodarze przygotowali dla nas niespodziankę. Była to zakopana skrzynia pełna cukierków, którą uczniowie musieli znaleźć za pomocą specjalistycznego sprzętu. Zadanie bojowe wykonali znakomicie, za co otrzymali słodką nagrodę.

Potem uczestnicy udali się do Muzeum Lotnictwa. Dzieci wysłuchały ciekawego opowiadania o historii oraz współczesności sił powietrznych w Polsce. Największe jednak wrażenie wywarły na wszystkich samoloty na dziedzińcu muzeum. Kilkadziesiąt różnych statków powietrznych, helikoptery zobaczyli z bliska. Oczywiście byli również w środku samolotu pasażerskiego.

W drodze powrotnej uczniowie odwiedzili Muzeum Nietypowych Rowerów w Gołębiu. Nie tylko je podziwiali, ale również mogli je sami wypróbować. Poznali również pracę kowala.

Wycieczka odbyła się przy pięknej słonecznej pogodzie i dostarczyła dzieciom mnóstwo wrażeń.
« Powrót
© Szkoła Podstawowa im. Wandy Chotomskiej w Bogucinie
Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Realizacja: SULIMO