r. Imieniny:  A A A

Szkoła Podstawowa
im. Wandy Chotomskiej w Bogucinie

„Dajmy dzieciom miłość, żeby łez nie było” - Wanda Chotomska
      
WSZYSTKO DLA NIEPODLEGŁEJ 16.11.2018

WSZYSTKO DLA NIEPODLEGŁEJ

W piątkowy wieczór 9 listopada, z inicjatywy sołtysa wsi Bogucin, radnych oraz społeczności szkolnej, w naszej szkole miało miejsce kolejne, niezwykłe wydarzenie.

 

    W nowo wybudowanej sali gimnastycznej spotkaliśmy się z mieszkańcami, aby uczcić jakże ważną dla każdego Polaka 100. rocznicę odzyskania przez nasz kraj niepodległości. Zebrani mieli okazję zobaczyć występy słowno - muzyczne, taneczne oraz gimnastyczne naszych uczniów, zespołu tanecznego Bogutki, Pań z Koła Gospodyń Wiejskich z Piotrowic, a także zaprzyjaźnionych muzyków z Jastkowa, którzy wykonali dwadzieścia patriotycznych utworów. Pięknemu wykonaniu pieśni towarzyszył nastrojowy klimat oraz rys historyczny dotyczący ważnych  wydarzeń minionych lat. Taneczny układ  z biało-czerwonymi szarfami, splatanymi w różny sposób i w różnych konfiguracjach odzwierciedlił burzliwe losy naszej Ojczyzny. Na koniec rozsupłane, pięknie i  z szacunkiem ułożone biało-czerwone wstęgi, były dla oglądających czytelnym symbolem radosnego święta odzyskania wolności.
Miłym akcentem spotkania była recytacja utworów własnego autorstwa przez nauczycielkę naszej szkoły Panią Z. Abramek. W szczególny sposób dziękujemy  za wiersz pt. „Na otwarcie sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej im. Wandy Chotomskiej w Bogucinie”.

 

 

« Powrót
© Szkoła Podstawowa im. Wandy Chotomskiej w Bogucinie
Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Realizacja: SULIMO