r. Imieniny:  A A A

Szkoła Podstawowa
im. Wandy Chotomskiej w Bogucinie

„Dajmy dzieciom miłość, żeby łez nie było” - Wanda Chotomska
      
Wspólne zaśpiewanie hymnu 14.11.2019

Wspólne zaśpiewanie hymnu

Dnia 8 listopada o godz.11.11 z okazji zbliżającego się Święta Niepodległości przedszkolaki i uczniowie naszej szkoły odśpiewali cztery zwrotki Mazurka Dąbrowskiego.

       Ponad 19 tys. szkół, przedszkoli i placówek oświatowych zgłosiło się do udziału w akcji „Szkoła do hymnu”. Polegała ona na tym, że uczniowie i nauczyciele w piątek wspólnie, o symbolicznej godzinie 11.11 odśpiewali hymn narodowy. Akcja ta jest kontynuacją ubiegłorocznej inicjatywy „Rekord dla Niepodległej”, w której uczestniczyło ponad 5 mln uczniów i nauczycieli z blisko 24 tys. placówek w kraju i za granicą.
Był to pomysł Rady Dzieci i Młodzieży przy MEN, który zachęcał uczniów do tego, by wspólnie z okazji Święta Niepodległości zaśpiewać polski hymn.

Podobnie jak w ubiegłym roku w tym roku do akcji włączyły się również szkoły poza granicami naszego kraju. Najwięcej ze Stanów Zjednoczonych, Kanady, Argentyny, Armenii, Afryki, Kazachstanu, Ukrainy, Turcji, a także z krajów europejskich takich jak: Niemcy, Francja, Wielka Brytania, Austria, Litwa czy Belgia.

"Jeszcze Polska nie zginęła, póki my żyjemy..."

Hymn

img-5861_1506a.jpg img-5862_c8c79.jpg img-5825_d6d47.jpg
« Powrót
© Szkoła Podstawowa im. Wandy Chotomskiej w Bogucinie
Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Realizacja: SULIMO