r. Imieniny:  A A A

Szkoła Podstawowa
im. Wandy Chotomskiej w Bogucinie

„Dajmy dzieciom miłość, żeby łez nie było” - Wanda Chotomska
      
Wizyta w wojsku 03.11.2016

Wizyta w wojsku

7 października 2016r. dzieci z oddziałów przedszkolnych: pięciolatki i sześciolatki oraz uczniowie klasy I naszej szkoły, uczestniczyły w wyjeździe do Jednostki Wojskowej w Lublinie.

7 października był Dniem Otwartych Koszar w batalionie dowodzenia Wielonarodowej Brygady (część polska). Na dzieci czekało wiele atrakcji w tym. m.in. pokaz wybranego sprzętu wojskowego będącego na wyposażeniu batalionu oraz pokaz pojazdów zabytkowych i grup rekonstrukcyjnych. Dzieci z ogromnym zainteresowaniem siadały na motocykl, wchodziły na sprzęt oraz podziwiały ratowników medycznych, sanitarkę IVECO i jej wyposażenie. Niespodziewanym towarzyszem zabawy i kumplem do zrobienia fotografii był „Miś – kpr. Wojtek”.

Nasi uczniowie mieli okazję uczestniczyć w obchodach święta batalionu dowodzenia Wielonarodowej Brygady.Uroczystość swoją obecnością zaszczycił Minister Obrony Narodowej Antoni Macierewicz, a także wielu znamienitych gości. W programie uroczystości podziwiano również pokaz musztry paradnej w wykonaniu żołnierzy plutonu honorowego batalionu dowodzenia. Uroczystość zakończyła defilada pododdziałów.                                                                                                                                   Po uroczystości nie zabrakło atrakcji związanych z Dniem Otwartych Koszar, można było też spróbować smakowitej żołnierskiej grochówki.

 

« Powrót
© Szkoła Podstawowa im. Wandy Chotomskiej w Bogucinie
Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Realizacja: SULIMO