r. Imieniny:  A A A

Szkoła Podstawowa
im. Wandy Chotomskiej w Bogucinie

„Dajmy dzieciom miłość, żeby łez nie było” - Wanda Chotomska
      
WIOSNA TEATRALNA 03.06.2022

WIOSNA TEATRALNA

“Teatr jest po to, żeby wszystko było inne niż dotąd” Joanna Kulmowa

Nareszcie po długim okresie pandemicznych restrykcji teatry zostały otwarte dla większych grup uczniowskich. Oczywiście nasza szkoła skorzystała z tej oferty i z przyjemnością wybrała się do Lublina. W Centrum Kongresowym Uniwersytetu Przyrodniczego klasy VII-VIII obejrzały “Balladynę”, natomiast uczniowie klas IV-VI “Tajemniczy ogród” w reżyserii Bogdana Kokotka. Obydwa spektakle przygotował Teatr w Czeskim Cieszynie. Była to doskonała okazja, aby urozmaicić lekcje poświęcone kulturze, ćwiczyć umiejętności redagowania recenzji ze spektaklu teatralnego, a także utrwalić treść lektur.

Młodsi widzowie zwrócili uwagę na przepiękną oprawę muzyczną przedstawienia i nietypową scenografię. Zdziwił ich fakt, że dorośli aktorzy potrafią tak znakomicie odtwarzać role dzieci, czyli głównych bohaterów: Mary, Colina i Dicka.

Starsi uczniowie po spektaklu redagowali recenzje, w których podkreślili, że pobyt w teatrze znacznie ułatwił im zrozumienie lektury. Podobały im się niezwykłe kostiumy postaci, szczególnie purpurowa suknia Balladyny. Jednak byli zawiedzeni dość skromną dekoracją oraz brakiem ostatniej, bardzo ważnej sceny, w której główna bohaterka ginie porażona piorunem. Zrozumieli później, że jest to oryginalny pomysł scenarzysty i reżysera.

Nasze spotkanie z teatrem uważamy za udane. Była to doskonała okazja do poznawania świata kultury oraz integracji uczniów po trudnym czasie nauki zdalnej. Bardzo chcielibyśmy powtórzyć taką wycieczkę jesienią.

« Powrót
© Szkoła Podstawowa im. Wandy Chotomskiej w Bogucinie
Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Realizacja: SULIMO