r. Imieniny:  A A A

Szkoła Podstawowa
im. Wandy Chotomskiej w Bogucinie

„Dajmy dzieciom miłość, żeby łez nie było” - Wanda Chotomska
      
Wielkie sprzątanie Ziemi 17.04.2018

Wielkie sprzątanie Ziemi

Z okazji zbliżającego się Dnia Ziemi odbyło się wielkie sprzątanie terenu dookoła szkoły.

14 kwietnia w okolicach szkoły panował wiosenny zgiełk, w którym uczestniczył każdy przedszkolak i uczeń. Uzbrojeni w rękawice i narzędzia ogrodnicze wszyscy ruszyli do pracy. Podczas zamiatania parkingu i chodnika unosiły się tumany kurzu, a pobliskie trawniki zostały uwolnione od śmieci i kretowisk. Z wielkim zapałem wyrywano suche i stare rośliny, co uwidocznione zostało na zdjęciach. Oplewiono również m.in. bluszcz i tawułki. Wiele pracy włożyły również dzieci w posprzątanie pobliskiego gminnego placu zabaw.

Pamiętajmy o używaniu koszy na śmieci, aby nie stały puste. Dbajmy o przyrodę każdego dnia roku.
A wszystko to dla naszej ukochanej i jedynej planety - Ziemi.

« Powrót
© Szkoła Podstawowa im. Wandy Chotomskiej w Bogucinie
Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Realizacja: SULIMO