r. Imieniny:  A A A

Szkoła Podstawowa
im. Wandy Chotomskiej w Bogucinie

„Dajmy dzieciom miłość, żeby łez nie było” - Wanda Chotomska
      
Wieczór autorski 04.05.2017

Wieczór autorski

Poezja musi pukać do serca zdejmować z oczu zaćmę życiową wlewać nadzieję, wzruszać i śmieszyć wyszukać trafne i piękne słowo Zofia Abramek

Sympatycy twórczości Zofii Abramek z radością przybyli 28 kwietnia na spotkanie autorskie w Szkole Podstawowej w Bogucinie. Na dworze było zimno, padał deszcz, a wewnątrz ,, kawiarenki” rozjaśnionej blaskiem świec panował ciepły, miły klimat. Na scenie oraz holu szkoły rozkwitły wielobarwne polne kwiaty: maki, chabry, rumianki -  tak bardzo ukochane przez poetów.
   Spotkanie rozpoczęliśmy hymnem szkoły i podziękowaniem dla jego autorki - pani Zofii Abramek. Wielu wrażeń dostarczył widzom krótki występ zespołu dziecięcego ,,Bogutki”, które w  kolorowych strojach ludowych zaśpiewały i zatańczyły. W niezwykły i magiczny świat poezji wprowadziły wiersze naszej autorki pięknie przeczytane przez jej uczennice: H. Zarzekę i L. Michoń. 
   Najwięcej emocji uczestnikom spotkania dostarczyły słowa pani Zofii, która opowiadała o sobie, o swoim pisaniu i postrzeganiu świata. Zasłuchaliśmy się w czytane przez nią wiersze „sercem pisane” i trafiające o serc. Po chwilach zadumy i zamyślenia autorka rozśmieszyła wszystkich do łez czytając utwory pokazujące codzienność z pełnym humoru podejściem. Wielkie brawa, kwiaty i drobne upominki były wyrazem wdzięczności słuchaczy za wyrażenie tego, co wszystkim „w duszy gra”, ale nie umiemy tego tak pięknie wyrazić, jak pani Zofia. Miłośnicy jej poezji ucieszyli się z wydania tomiku wierszy „Sercem pisane”. Po autograf ustawiła się długa kolejka.
   Organizatorzy spotkania dziękują  przybyłym gościom oraz wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji wieczoru autorskiego z panią  Z. Abramek.

A. Mazur

« Powrót
© Szkoła Podstawowa im. Wandy Chotomskiej w Bogucinie
Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Realizacja: SULIMO