r. Imieniny:  A A A

Szkoła Podstawowa
im. Wandy Chotomskiej w Bogucinie

„Dajmy dzieciom miłość, żeby łez nie było” - Wanda Chotomska
      
„W karnawale bawimy się wspaniale…” 03.02.2017

„W karnawale bawimy się wspaniale…”

W dniu 12 stycznia 2017r. w naszej szkole odbył się bal karnawałowy.

Już od rana wszyscy byli podekscytowani czekając na zabawę. Młodsi uczniowie naszej szkoły założyli przygotowane stroje balowe i zamienili się w królewny, księżniczki, wróżki, Elzy, biedronki, kowbojów, batmanów oraz wiele innych postaci. Rozpoznać dzieci było trudno. Starsi uczniowie zamienili hol w salę balową dekorując go kolorowymi balonami. Zjawiskowy wygląd, wprowadził wszystkich w radosny nastrój i zachęcił do wesołej zabawy, do której uroczyście zaprosili prowadzący imprezę animatorzy. Wszyscy przy dźwiękach muzyki bawili się wyśmienicie, biorąc udział w tańcach- łamańcach, zakręconych korowodach, kółeczkach. Animatorzy urozmaicali zabawę ciekawymi konkursami, a zwycięzcy nagradzani byli drobnymi upominkami. W konkursie na najciekawsze przebranie zwyciężyli piraci: Szymon Woś i Marysia Woś, najlepszymi tancerzami zostali Igor Kamiński i Julia Krzysiak. Wszystkim tym zabawom towarzyszyła radość, śmiech i spontaniczna aktywność. Na uczestników zabawy czekał również poczęstunek przygotowany przez Radę Rodziców, który regenerował siły tancerzy i pozwolił na dalszą zabawę. 

Uczniowie poprzez zabawę rozwijali umiejętność współżycia i współdziałania w grupie, rozwijali śmiałość w kontaktach z rówieśnikami, umocnili wiarę we własne możliwości, wzmocnili poczucia własnej wartości. Bal dostarczył wszystkim wiele radości. My, dorośli, patrząc na zabawę dzieci, możemy uczyć się od nich spontaniczności i radości życia. Następny bal karnawałowy już za rok...

 

 

« Powrót
© Szkoła Podstawowa im. Wandy Chotomskiej w Bogucinie
Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Realizacja: SULIMO