r. Imieniny:  A A A

Szkoła Podstawowa
im. Wandy Chotomskiej w Bogucinie

„Dajmy dzieciom miłość, żeby łez nie było” - Wanda Chotomska
      
V MIEDZYSZKOLNY TURNIEJ WIEDZY 14.12.2016

V MIEDZYSZKOLNY TURNIEJ WIEDZY

Dnia 9 grudnia odbył się już po raz kolejny Międzyszkolny Turniej Wiedzy.

W tym roku szkolnym w turnieju wzięły udział wszystkie szkoły naszej gminy: Szkoła Podstawowa z Lesiec, z Przybysławic, z Woli Przybysławskiej, z Garbowa i Bogucina. Tegoroczna tematyka dotyczyła "Warunków geograficzno-przyrodniczych gminy Garbów". Wiedzę uczniów oceniało jury w składzie: pan wójt gminy Garbów -Kazimierz Firlej, pani Halina Stępniak i pani Jadwiga Flisiak.
Turniej był podzielony na 3 etapy, z losowanymi pytaniami za 2, 4 i 5 punktów. Emocje sięgały zenitu, a walka była bardzo wyrównana. Zwycięzcą okazała się drużyna ze Szkoły Podstawowej w Leścach, którą przygotowała pani Beata Michta. Przechodnia statuetka sowy powędrowała w tym roku właśnie do Lesiec. Dziewczęta z naszej szkoły zajęły chlubne II miejsce, a przygotowywała je pani Marlena Kwiecień.
Wszyscy po słodkim poczęstunku dostali dyplomy i podziękowania oraz piękne albumy przyrodnicze.
A wylosowany temat na turniej w przyszłym roku to : "Atrakcje turystyczne gminy Garbów".
« Powrót
© Szkoła Podstawowa im. Wandy Chotomskiej w Bogucinie
Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Realizacja: SULIMO