r. Imieniny:  A A A

Szkoła Podstawowa
im. Wandy Chotomskiej w Bogucinie

„Dajmy dzieciom miłość, żeby łez nie było” - Wanda Chotomska
      
Uczta na Olimpie 02.06.2022

Uczta na Olimpie

W maju klasa V zrealizowała projekt podsumowujący omawianie lektury – mity greckie.

W maju klasa V zrealizowała projekt podsumowujący omawianie lektury – mity greckie. Celem tego przedsięwzięcia było utrwalenie materiału poznanego na lekcjach, przygotowanie pomocy dydaktycznych w postaci lapbooków oraz rozwijanie umiejętności autoprezentacji.

Uczniowie przygotowali prezentację wybranych postaci z mitologii, kostiumy i atrybuty bogów greckich. Przy dźwiękach tradycyjnej muzyki greckiej mogliśmy podziwiać różne wcielenia Zeusa, Afrodyty, Posejdona czy Hermesa. Wysłuchaliśmy opowieści o dramatycznych losach Dedala i Ikara, o poszukiwaniu Kory przez Demeter oraz o żądzy władzy Midasa. Przypomnieliśmy sobie mroczne czeluście Tartaru i podziemne królestwo Hadesa.

Dodatkową atrakcją było przedstawienie wcześniej wykonanych lapbooków, czyli “książek na kolanie” na podstawie mitów. Na koniec odbyła się sesja zdjęciowa - pamiątkowe fotografie, które uwiecznią tę mitologiczną przygodę.

« Powrót
© Szkoła Podstawowa im. Wandy Chotomskiej w Bogucinie
Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Realizacja: SULIMO