r. Imieniny:  A A A

Szkoła Podstawowa
im. Wandy Chotomskiej w Bogucinie

„Dajmy dzieciom miłość, żeby łez nie było” - Wanda Chotomska
      
Uczniowie klas I-III w Warszawie 27.05.2018

Uczniowie klas I-III w Warszawie

     Uczniowie z klas I –III, 15 maja odwiedzili wspaniałą stolicę Polski- Warszawę  i jej urokliwe miejsca oraz historyczne zakątki wtopione w architekturę miasta. Spacerem po Warszawie dzieci poznawały i podziwiały miejsca związane z przeszłością: Plac Zamkowy, Kolumnę Zygmunta, Rynek, Pomnik Syrenki, Pomnik Małego Powstańca, Barbakan, Grób Nieznanego Żołnierza. Pan przewodnik opowiadał też legendy warszawskie, które wzbudzały ciekawość dzieci. Ważnym elementem wycieczki było zwiedzanie Zamku Królewskiego, gdzie wszyscy byli bardzo zafascynowani  bogatym wystrojem wnętrz, ich ornamentyką oraz stylem życia królów, książąt. Niejeden z nich chciałby choć na chwilę zasiąść na tronie w koronie w ich roli, marzenia zostały….  Oczarowani pięknym widokiem poszliśmy na obiad. Na deser została nam Manufaktura Czekolady, gdzie każdy tworzył własną tabliczkę czekolady. Następnie poznaliśmy cały proces powstawania czekolady – od plantacji do tabliczki, jak też znaczenie techniki temperowania czekolady na blacie granitowym. Po strudzonym dniu nastąpiła degustacja ziarna kakao, jak też gorącej czekolady.
Szkoda, że tak krótko, ale dzień się kończy trzeba wracać. Pełni wrażeń, emocji, nowych doświadczeń oraz zdobytej wiedzy o naszej pięknej Warszawie, bezpiecznie szczęśliwi
wróciliśmy do domu.

« Powrót
© Szkoła Podstawowa im. Wandy Chotomskiej w Bogucinie
Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Realizacja: SULIMO