r. Imieniny:  A A A

Szkoła Podstawowa
im. Wandy Chotomskiej w Bogucinie

„Dajmy dzieciom miłość, żeby łez nie było” - Wanda Chotomska
      
ŚWIĘTO SZKOŁY 5.06.2020 05.06.2020

ŚWIĘTO SZKOŁY 5.06.2020

Święto Szkoły to najważniejszy dzień w roku. Zawsze staramy się przeżyć go w uroczysty sposób podczas akademii czy uczestnicząc w konkursach dotyczących naszej patronki.

W tym roku święto Szkoły Podstawowej im. Wandy Chotomskiej w Bogucinie (z przyczyn od nas niezależnych) wygląda zupełnie inaczej. Pomimo, że w ławkach nie ma uczniów, nie słychać gwaru rozmów i zabaw podczas przerw, to chcemy jednak uczcić ten dzień.
Pierwsze wzmianki o szkole w Bogucinie sięgają roku 1912. Nauczanie odbywało się wówczas w języku rosyjskim. Podczas II wojny światowej nauczanie prowadzono z przerwami z uwagi na stacjonujące w szkole wojsko.  Najbardziej oczekiwanym momentem przez wszystkich mieszkańców była przeprowadzka do nowego budynku szkoły, a dzieje się to 1 września 1969 r. Od 1983 r. szkołą kieruje Pani Krystyna Drozd. W szkole uczą się uczniowie z Piotrowic, Karolina i Lesiec, a szkoła mieści nawet 17 oddziałów. Zajęcia odbywają się w dwóch zmianach. Przy udziale mieszkańców Bogucina szkoła zyskuje kolejne pomieszczenia. 

5 czerwca 2006 r. zapisał się szczególnie w historii społeczności szkolnej, ponieważ szkoła przyjęła imię znanej pisarki dla dzieci - Wandy Chotomskiej, a dyrektorem była w tym czasie Pani Anna Wójcik. Jako jedna z nielicznych placówek mieliśmy zaszczyt i szczęście gościć dostojną patronkę - Panią Wandę Chotomską, nazywaną przez siebie matką chrzestną szkoły. Wanda Chotomska była też inicjatorką ustanowienia Dnia Dziadka. Była to osoba o niezwykłym poczuciu humoru, o czym świadczą liczne dedykacje-rymowanki, które mamy do dziś w naszych pamiątkowych książkach.
Niestety nadszedł dzień 2 sierpnia 2017 r., kiedy na zawsze pożegnaliśmy naszą patronkę i uczestniczyliśmy w uroczystościach pogrzebowych z reprezentantami nauczycieli, rodziców i uczniów.
Kolejną ważna datą jest dzień 25 października, który zapisał się w historii naszej szkoły jako niezwykłe i radosne święto. W czasie wspaniałej uroczystości nastąpiło oficjalne otwarcie sali gimnastycznej i posadzenie Dębu Niepodległości.
Zakończenie roku szkolnego 2018/2019 to wręczenie świadectw uczniom, ale i jednocześnie dzień, kiedy Pani Dyrektor Anna Wójcik postanowiła rozpocząć czas zasłużonego odpoczynku. A od następnego roku szkolnego mamy nową Panią Dyrektor – Agnieszkę Mazur.

Dzisiaj kontynuujemy dobre tradycje i tworzymy nowe. Realizujemy ciekawe projekty, nie przestajemy zdobywać nagród i wyróżnień w konkursach i zawodach sportowych. 
« Powrót
© Szkoła Podstawowa im. Wandy Chotomskiej w Bogucinie
Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Realizacja: SULIMO