r. Imieniny:  A A A

Szkoła Podstawowa
im. Wandy Chotomskiej w Bogucinie

„Dajmy dzieciom miłość, żeby łez nie było” - Wanda Chotomska
      
Ślubowanie klasy 1 02.11.2020

Ślubowanie klasy 1

Uczniowie klasy pierwszej przygotowywali się do tej uroczystości od początku roku szkolnego. Uczyli się dzielnie tekstów, wierszy, piosenek, wytrwale ćwiczyli podczas prób.

    14 października od samego rana panowała świąteczna, ale jakże inna atmosfera w szkole. Uczniowie byli ubrani w piękne stroje galowe, dekoracja sali gimnastycznej, przygotowany sprzęt nagłaśniający - to wszystko po to, aby ślubowanie pierwszaków wypadło jak najlepiej.
Uroczystość odbyła się w bardzo szczególnym momencie, w okresie pandemii. Obowiązywały pewne restrykcje, którym musieliśmy się podporządkować. W ślubowaniu brali udział tylko uczniowie klasy 1 wraz z rodzicami, panią dyrektor, panią przewodniczącą RR oraz poczet sztandarowy szkoły.
Nadszedł moment rozpoczęcia. Pani dyrektor szkoły powitała gorąco rodziców, a szczególnie serdecznie klasę pierwszą, którym "oddała głos". Starsze koleżanki z klasy 8 prowadziły uroczystość. Dzieci zaprezentowały swoje umiejętności mówiąc wiersze, śpiewając piosenki. Szczególnym wzniosłym momentem było wejście pocztu sztandarowego, odśpiewanie hymnu państwowego, a przede wszystkim złożenie uroczystego ślubowania na sztandar szkoły.

„Ślubuję być dobrym Polakiem,
dbać o dobre imię swej klasy i szkoły.
Będę uczyć się w szkole jak kochać Ojczyznę,
Jak dla niej pracować, kiedy urosnę.
Będę się starał być dobrym kolegą,
swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. ŚLUBUJĘ”.

Uczniowie bardzo podekscytowani podchodzili do pasowania na ucznia tradycyjnym ołówkiem przez Dyrektora Szkoły panią Agnieszkę Mazur. Po części artystycznej uczniowie nagrodzeni zostali gromkimi oklaskami przez rodziców. Następnie Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego życzyła sukcesów w nauce oraz zapewniała o pomocy i opiece starszych kolegów w szkole i poza nią.
Do życzeń dołączyła się pani dyrektor oraz Pani przewodnicząca RR
W odświętnych strojach, w granatowych biretach na głowach pierwszacy błysnęli talentem, pięknie zaśpiewane piosenki, przyjaźń i koleżeństwo w grupie rówieśniczej to dowód, że dzieci są gotowe do sumiennej pracy w szkole.
Ten dzień na długo zostanie pierwszakom w pamięci.

« Powrót
© Szkoła Podstawowa im. Wandy Chotomskiej w Bogucinie
Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Realizacja: SULIMO