r. Imieniny:  A A A

Szkoła Podstawowa
im. Wandy Chotomskiej w Bogucinie

„Dajmy dzieciom miłość, żeby łez nie było” - Wanda Chotomska
      
Ślubowanie i Dzień Edukacji Narodowej 25.10.2016

Ślubowanie i Dzień Edukacji Narodowej

Dnia 14 października odbyło się ślubowanie i pasowanie pierwszoklasistów na uczniów naszej szkoły oraz obchodzono Dzień Edukacji Narodowej.

W uroczystości wzięła udział cała społeczność szkolna, grono pedagogiczne na czele z Panią Dyrektor oraz zaproszeni goście: wójt gminy Garbów – Pan Kazimierz Firlej, prezydium Rady Rodziców Pani Mariola Rybkowska, Pani Izabela Grzywacz i Pani Sabina Jędrejek oraz rodzice naszych pierwszaków. Przygotowania do uroczystości trwały od początku roku szkolnego. Pierwszaki wdrażały się do obowiązków wynikających z rozpoczęcia nauki w szkole. Na dzień ślubowania przygotowały też część artystyczną, aby zaprezentować swoje umiejętności przed zgromadzoną publicznością. Obecni na uroczystości, wszystkie zadania ocenili bardzo dobrze.
Po odśpiewaniu hymnu państwowego i hymnu szkoły nastąpiła część oficjalna. Uczniowie ślubowali na sztandar szkoły. Następnie Pani Dyrektor pasowała każde dziecko na ucznia poprzez dotknięcie jego ramienia ogromnym, „historycznym” już ołówkiem. Otrzymali oni pamiątkowe akty pasowania, legitymacje szkolne oraz niespodziankę od rodziców.
Wszyscy złożyli nowym uczniom życzenia wielu sukcesów w nauce. Na zakończenie wykonane zostały pamiątkowe fotografie a rodzice zaprosili bohaterów tego dnia na słodki poczęstunek.

14 października w naszej szkole odbył się również uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Samorząd Uczniowski przygotował montaż słowno – muzyczny pod kierunkiem pani Marleny Kwiecień oraz pani Magdaleny Wiciejewskiej. W tym dniu uczniowie złożyli wszystkim nauczycielom podziękowania za przekazywaną wiedzę i za trud włożony w kształtowanie serc i umysłów. Po części artystycznej głos zabrała Pani Dyrektor, która skierowała do grona pedagogicznego oraz pracowników administracji i obsługi wiele ciepłych słów, życząc dużo sił do podejmowania wyzwań jakie czekają nas w pracy z dziećmi. Życzenia i podziękowania za trud w pracy z dziećmi złożyła również przewodnicząca Rady Rodziców. Wyrazem wdzięczności Rodziców był przekazany na ręce pani Dyrektor przepiękny bukiet kwiatów i słodki prezent w postaci wspaniałego tortu. Podczas uroczystości pani Dyrektor wręczyła nagrody za szczególne osiągnięcia w pracy dydaktyczno – wychowawczej wyróżnionym nauczycielom.

 

 

« Powrót
© Szkoła Podstawowa im. Wandy Chotomskiej w Bogucinie
Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Realizacja: SULIMO