r. Imieniny:  A A A

Szkoła Podstawowa
im. Wandy Chotomskiej w Bogucinie

„Dajmy dzieciom miłość, żeby łez nie było” - Wanda Chotomska
      
Słowianie w naszej szkole. 17.03.2015

Słowianie w naszej szkole.

Uczniowie uczestniczyli w niecodziennej lekcji historii. Spotkanie ze słowiańskimi przodkami miało miejsce 16 marca 2015r.

Prowadzący pokaz  członkowie grupy rekonstrukcyjnej  prezentując  stroje  opowiedzieli o obyczajach i wierzeniach religijnych naszych przodków. Przywołali ważne fakty historyczne odwołując się do wiedzy uczniów starszych klas. Zaprezentowali uzbrojenie i sposób walki wojów Mieszka I.  Największe emocje publiczności  towarzyszyły pokazom pojedynków, w których swoich sił spróbowali  dwaj mężni ochotnicy spośród widzów. Niezwykłą dzielnością wykazał się uczeń, który dobrowolnie pozwolił  „zakuć się w dyby”. Zaprezentowane również zostało krzesło tortur , które dla „leśnej baby”  okazało się całkiem wygodne. Po zakończeniu pokazu dzieci  z bliska oglądały wszystkie rekwizyty.

    Spotkanie zakończyło się, ale z pewnością na długo zostanie w pamięci. Ten sposób przekazywania wiedzy jest dla uczniów atrakcyjny, a dzięki temu lepiej i chętniej przyswoją sobie wiedzę historyczną.

« Powrót
© Szkoła Podstawowa im. Wandy Chotomskiej w Bogucinie
Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Realizacja: SULIMO