r. Imieniny:  A A A

Szkoła Podstawowa
im. Wandy Chotomskiej w Bogucinie

„Dajmy dzieciom miłość, żeby łez nie było” - Wanda Chotomska
      
Rycerze w krainie bombek 11.12.2022

Rycerze w krainie bombek

14 listopada uczniowie klas 1-3 oraz zerówki, wraz z opiekunami, wyruszyli w podróż do miasta na siedmiu wzgórzach. Urokliwy Sandomierz przywitał nas chłodną aurą i malowniczym pejzażem.

    Pierwszym punktem naszej wycieczki, było zwiedzenie znajdującej się w gotyckiej kamienicy Zbrojowni Rycerstwa Ziemi Sandomierskiej. Nasi uczniowie wysłuchali niezwykle barwnych opowieści rycerza Łukasza o uratowaniu Sandomierza przez Halinę Krępiankę. Podziwiali miecze, kusze, łuki, a także mieli okazję przebrać się w szaty i zbroje zgromadzone w zasobach zbrojowni. Duże emocje wzbudziła również część ekspozycji, którą zajmują narzędzia kata: topory, miecze, dyby, pręgierze czy maski hańbiące. Każdy zainteresowany mógł wykonać pamiątkową fotografię w szatach, bądź z dowolnym eksponatem.
Kolejny punkt wycieczki przeniósł nas do baśniowej krainy. Muzeum Bombki Choinkowej znajdujące się nieopodal Sandomierza, zapewniło nam niezwykłe wrażenia. Mogliśmy z bliska przyjrzeć się procesowi powstawania ozdób choinkowych, a także wziąć udział w warsztatach i stworzyć własne bombki, które przystroją świąteczne drzewka w naszych domach.

« Powrót
© Szkoła Podstawowa im. Wandy Chotomskiej w Bogucinie
Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Realizacja: SULIMO