r. Imieniny:  A A A

Szkoła Podstawowa
im. Wandy Chotomskiej w Bogucinie

„Dajmy dzieciom miłość, żeby łez nie było” - Wanda Chotomska
      
ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI 15.11.2016

ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

11 listopada 2016 roku obchodziliśmy 98 rocznicę Odzyskania Niepodległości – Polska stała się wolnym krajem po 123 latach zaborów.

Z tej okazji dnia 9 listopada w naszej szkole odbył się uroczysty apel, który rozpoczęto wprowadzeniem sztandaru i odśpiewaniem Hymnu Narodowego. Uczniowie klas starszych zaprezentowali wiersze tematyczne związane ze Świętem Niepodległości. Wysłuchaliśmy pięknych pieśni patriotycznych w wykonaniu każdej z klas, a nawt przedszkolaków. Były to: „Piechota”, „Pierwsza kadrowa”, „My, Pierwsza Brygada”, „Serce w plecaku”, „Przybyli ułani”, „Niepodległa, niepokorna”, „Maki”, „Echo dawnej piosenki”, „Marsz, marsz Polonia” oraz „Idą leśni”.
Wiersze i pieśni przeplatane były wspomnieniami wydarzeń tamtych lat przywołanymi  przez narratorów, co wywołało zadumę, refleksję nad postawą naszych przodków, którzy tak dzielnie walczyli za nasz kraj, a przede wszystkim dumę, że jesteśmy Polakami i wdzięczność dla tych, dzięki którym nasza Ojczyzna jest dziś wolna.
Dla wszystkich była to wspaniała lekcja historii.

Filmiki z występu:
Oddział przedszkolny 3-4 latków
Oddział przedszkolny 5-latków
Oddział przedszkolny sześciolatków
Klasa I
Klasa II
Klasa III
Klasa IV
Klasa V
Klasa VI

 

 

 

 

 

« Powrót
© Szkoła Podstawowa im. Wandy Chotomskiej w Bogucinie
Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Realizacja: SULIMO