r. Imieniny:  A A A

Szkoła Podstawowa
im. Wandy Chotomskiej w Bogucinie

„Dajmy dzieciom miłość, żeby łez nie było” - Wanda Chotomska
      
Przedszkolaki i prehistoria 18.04.2023

Przedszkolaki i prehistoria

Przedszkole to bardzo ważny etap w życiu każdego dziecka.

     W przedszkolu zawiązują się pierwsze przyjaźnie, dzieci uczą się wzajemnego szacunku i współpracy. Przedszkole to taki mały – wielki świat, w którym każdy kolejny krok jest nowy i bardzo ważny. To czas beztroskiej zabawy, ale także nauki i rozwijania talentów.
Dzieci z oddziałów przedszkolnych w Bogucinie nie ustają w odkrywaniu świata i poznawaniu jego tajemnic. Niedawno dzieci z zerówki miały okazję przenieść się w czasy prehistoryczne oraz zdobyć wiedzę i umiejętności pradawnych mieszkańców ziemi. Celem zajęć było zapoznanie dzieci z dwoma głównymi okresami prehistorii – paleolitem oraz neolitem.
Prehistoria to okres w dziejach człowieka, który wciąż kryje wiele tajemnic i nas fascynuje. To co już wiemy, poznaliśmy na podstawie znalezisk archeologicznych i badań geologicznych. Wciąż jednak zadajemy sobie pytanie jaki wówczas był człowiek, jak myślał oraz jak wyglądało jego życie codzienne.
W ramach zajęć dzieci dowiedziały się m.in. jak przebiegała ewolucja człowieka, w jaki sposób pierwsi ludzie zdobywali pożywienie, gdzie mieszkali a także jak wynalezienie ognia zmieniło ich życie. Ponadto dzieci mogły spróbować samodzielnie krzesać ogień oraz porozumiewać się pradawnym językiem. Przedszkolaki mogły także zobaczyć ślady człowieka prehistorycznego, które przetrwały do czasów współczesnych – w postaci malowideł naskalnych pozostawionych w jaskiniach oraz narzędzi. Dzieci poznały historię odkrycia jaskini w Lascaux, we Francji. Mogły dotknąć gładzonych kamieni - wykorzystywanych w neolicie a także niezwykłego okazu- rogu żubra pierwotnego, zabitego zapewne podczas polowania przez ludzi pierwotnych …😊

                                                                                                                          Agnieszka Leszek

Prehistoria

Opis galerii

1fe5d75db8f0f22d4a51fc80b383a905.jpg d1e7057fce2da73ae3bb1e2eab2fff0e.jpg d458d48fa0d482b0d35574a1b697b4e0.jpg
« Powrót
© Szkoła Podstawowa im. Wandy Chotomskiej w Bogucinie
Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Realizacja: SULIMO