r. Imieniny:  A A A

Szkoła Podstawowa
im. Wandy Chotomskiej w Bogucinie

„Dajmy dzieciom miłość, żeby łez nie było” - Wanda Chotomska
      
Pomoc dla Ukrainy 26.02.2022

Pomoc dla Ukrainy

W wyniku wojny na Ukrainie, ucieczki wielu tysięcy rodzin, matek z małymi dziećmi, my jako sąsiedzi tej strasznej tragedii chcemy pomóc. Matki uciekają w pośpiechu, zabierając ze sobą niewielki podręczny bagaż. Cóż można zabrać uciekając przed wojną. Wszystko zostaje, dorobek całego życia, zabawki, zeszyty, książki. Polak ma dobre serce i dobrze pamięta swoje historyczne losy. I my, jako społeczność szkolna, chcemy się włączyć w zbiórkę potrzebnych środków dla rodzin uciekających z Ukrainy. Ten szlachetny gest każdego z nas z osobna może się przyczynić do poprawy warunków bytowych danej rodziny, która i tak cierpi.

Od poniedziałku codziennie w godzinach od 7:30 do 17:00 organizujemy w szkole zbiórkę potrzebnych rzeczy t.j. środki higieniczne, środki higieny osobistej, podstawowe kosmetyki, pampersy, odżywki dla dzieci, dla niemowląt, bieliznę osobistą /nową/, pościel, koce, zabawki czyste, klapki dziecięce i damskie, woda niegazowana. Bardzo prosimy o pomoc, o wsparcie tych matek, chroniących swoje dzieci przed grozą wojny. Z góry bardzo dziękujemy za każdą pomoc, każdy dar z serca.

Wolontariat i Samorząd Uczniowski

« Powrót
© Szkoła Podstawowa im. Wandy Chotomskiej w Bogucinie
Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Realizacja: SULIMO