r. Imieniny:  A A A

Szkoła Podstawowa
im. Wandy Chotomskiej w Bogucinie

„Dajmy dzieciom miłość, żeby łez nie było” - Wanda Chotomska
      
Obchody Dnia Patrona 22.06.2015

Obchody Dnia Patrona

Już po raz dziewiąty uczniowie i nauczyciele szkoły świętowali rocznicę nadania imienia szkole.

Naszą patronką jest pani Wanda Chotomska, autorka wielu książek oraz twórczyni audycji radiowych i telewizyjnych. To niezwykła osoba o ogromnym poczuciu humoru, co widać w jej przezabawnych utworach. Tego czerwcowego dnia wszyscy przyszli odświętnie ubrani do szkoły, aby uczcić i z zaciekawieniem obejrzeć akademię poświęconą naszej Matce Chrzestnej. Usłyszeliśmy jej wiersze recytowane przez: Marię Woś, Martynę Kwiecień, Patrycję Drozd i Dominikę Małyskę. Poza tym przypomnieliśmy sobie dedykacje książkowe, jakie wpisywała Wanda Chotomska naszym uczniom 5 czerwca 2006 roku. Jedna z nich brzmi: „Kochanym dzieciakom chrześniakom z życzeniami, żebyście mieli słoneczne dni i uśmiechnięte sny”. Z przytoczonego wywiadu z Wandą Chotomską wiemy , że nasza patronka lubi kolor zielony, a uwielbia jeść placki ziemniaczane na ostro oraz owoce morza. Obejrzeliśmy również zabawne scenki kabaretowe napisane przez panią Chotomską. Uczniowie klasy V przedstawili „Królewnę Śmieszkę”, a uczniowie klasy VI „Gdzie dwóch się bije”. Zaś uczniowie klasy IV zaśpiewali piosenkę autorstwa naszej patronki „Straszne żaby”, którą na co dzień śpiewa zespól „Gawęda”. Rozstrzygnięto również konkurs plastyczny dla klas I-III, dotyczący twórczości Wandy Chotomskiej, za który odpowiadała biblioteka szkolna. Więcej informacji o tym konkursie znajduje się w zakładce DLA UCZNIA - BIBLIOTEKA.

« Powrót
© Szkoła Podstawowa im. Wandy Chotomskiej w Bogucinie
Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Realizacja: SULIMO