r. Imieniny:  A A A

Szkoła Podstawowa
im. Wandy Chotomskiej w Bogucinie

„Dajmy dzieciom miłość, żeby łez nie było” - Wanda Chotomska
      
Nowe książki w bibliotece szkolnej 04.02.2022

Nowe książki w bibliotece szkolnej

            Już od grudnia 2021 roku biblioteka szkolna wzbogaciła się o około 500 nowych książek, które zostały zakupione w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

To wieloletni program rządowy na lata 2021–2025,  który jest realizowany przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, przy zaangażowaniu Biblioteki Narodowej, Instytutu Książki i Narodowego Centrum Kultury, oraz we współpracy z Ministerstwem Edukacji i Nauki.

Wśród nowych książek każdy znajdzie coś dla siebie. Dla najmłodszych zakupiono wiele małych książeczek z twardymi kartkami, opowiadającymi o bardzo ważnych uczuciach, np. miłości, szacunku, złości czy przebaczeniu. Zaś starsze dzieci i młodzież znajdą nowości wydawnicze o Karolu Wojtyle, Marii Curie-Skłodowskiej, Mikołaju Koperniku, a także książki historyczne o Polsce, np. w formie komiksu. O miłośnikach różnych dziedzin sportowych też biblioteka szkolna przy wyborze książek nie zapomniała. Około 20% zakupionych książek to lektury, uzupełnione w ramach nowego kanonu lektur.

Dzięki zakupionym nowościom wydawniczym zauważa się zwiększony ruch uczniów w naszej szkolnej bibliotece. Poza tym zaplanowano wiele działań promujących czytelnictwo, w tym realizację i zakup nagród dla uczniów biorących udział w konkursach, spotkaniach, akcjach czy prezentacjach.

Miejmy nadzieję, że te nowe książki uprzyjemnią owocne spędzanie wolnego czasu i wzmocnią kompetencje posługiwania się językiem ojczystym.

 Chętnie skorzystamy z następnej edycji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa!

 

 

« Powrót
© Szkoła Podstawowa im. Wandy Chotomskiej w Bogucinie
Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Realizacja: SULIMO