r. Imieniny:  A A A

Szkoła Podstawowa
im. Wandy Chotomskiej w Bogucinie

„Dajmy dzieciom miłość, żeby łez nie było” - Wanda Chotomska
      
Narodowe Czytanie "Quo vadis" w Bogucinie 23.09.2016

Narodowe Czytanie "Quo vadis" w Bogucinie

Z okazji Roku Sienkiewiczowskiego uczniowie klas starszych naszej szkoły wzięli udział w akcji Narodowego Czytania "Quo vadis" Henryka Sienkiewicza. Niezwykłe losy Ligii, Winicjusza, Nerona czy Piotra czytając przybliżyli nam m.in. pani dyrektor, nauczyciele, jak i uczennice klasy VI. Tegoroczna lektura została wybrana podczas internetowego głosowania spośród pięciu propozycji. Powieść Sienkiewicza jest tak uniwersalna, iż przetłumaczono ją na ponad 50 języków w 60 krajach. Jest więc nie tylko powieścią polską, jest dziś dziełem światowej literatury. Kilkanaście dni wcześniej, 3 września, do tej akcji przyłączyła się również Para Prezydencka.

Miejmy nadzieję, że tegoroczna lektura zachęci naszych uczniów do poznania całej powieści "Quo vadis", która ukazuje zwycięstwo dobra nad złem, zwycięstwo wiary, nadziei i miłości.

 
Narodowe czytanie

Opis galerii

img-1913_b4274.jpg img-1912_48cb4.jpg img-1911_e0d8f.jpg img-1909_45cdf.jpg img-1906_3fa12.jpg img-1904_5b030.jpg img-1900_b15b0.jpg
« Powrót
© Szkoła Podstawowa im. Wandy Chotomskiej w Bogucinie
Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Realizacja: SULIMO