r. Imieniny:  A A A

Szkoła Podstawowa
im. Wandy Chotomskiej w Bogucinie

„Dajmy dzieciom miłość, żeby łez nie było” - Wanda Chotomska
      
Na wycieczce w Chełmie i w Zamościu 05.06.2019

Na wycieczce w Chełmie i w Zamościu

Dnia 16 maja uczniowie klas I – III wraz ze swoimi wychowawczyniami i p. Dyrektor udali się na wycieczkę autokarową do Chełma i Zamościa.

Chełmskie podziemia kredowe są wyjątkowym obiektem w skali kraju. Labirynt tajemniczych chodników został wykuty w pokładach kredy, której złoża zalegają  pod powierzchnią miasta. Spacer prawie dwukilometrową trasą, którą pokonaliśmy w czasie około 50 minut, dostarczył niezapomnianych wrażeń Największym przeżyciem było spotkanie z Duchem Bieluchem, władcą i opiekunem tej podziemnej krainy. Niedługo potem zachwycaliśmy się piękną panoramą Chełma i okolic ze szczytu Góry Katedralnej.  Oglądaliśmy też  barokowe elementy architektury katedry. Po przyjeździe do Zamościa  ze smakiem zjedliśmy obiad w restauracji „Kasztelan”. Następnie udaliśmy się na Stare Miasto, poszerzając naszą wiedzę na jego temat. Obejrzeliśmy XVI wieczny Rynek Wielki, Ratusz, kamienice oraz fragment muru obronnego, gdzie podziwialiśmy starą broń. Następnym punktem naszej wycieczki było zoo.  Widzieliśmy tam wspaniałe okazy niespotykanych w Polsce zwierząt. O niektórych usłyszeliśmy pierwszy raz. Podziwialiśmy różne rodzaje małp, puchaczy i mniejsze oraz większe dzikie „koty”. Byliśmy w motylarni, gdzie wśród egzotycznych roślin bytują kolorowe motyle. Wielkim zainteresowaniem cieszyły się gady, które w środowisku naturalnym są niebezpieczne, a w zoo mogliśmy je  oglądać na wyciągnięcie ręki.  Dzieci miały okazję przyjrzeć się z bliska surykatkom i lemurom, których zachowanie wielokrotnie wszystkich rozbawiło.  Najwięcej czasu spędziliśmy u prawdziwych gwiazd zoo w Zamościu czyli u żyraf. Zwierzęta, bardzo  piękne i eleganckie,  z gracją pozowały do zdjęć. Ogród zoologiczny jest dobrym miejscem do spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu jak i skarbnicą wiedzy przyrodniczej.  Bezpośredni kontakt ze zwierzętami sprawia, iż wiadomości zdobyte podczas wycieczki na trwałe zapiszą się w pamięci.
Wycieczka okazała się nie tylko wspaniałym przeżyciem, ale również atrakcyjna lekcją przyrody. W drodze powrotnej pomimo zmęczenia dopisywały humory.  Pozostały niezapomniane wrażenia…
« Powrót
© Szkoła Podstawowa im. Wandy Chotomskiej w Bogucinie
Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Realizacja: SULIMO