r. Imieniny:  A A A

Szkoła Podstawowa
im. Wandy Chotomskiej w Bogucinie

„Dajmy dzieciom miłość, żeby łez nie było” - Wanda Chotomska
      
MISTRZ PIĘKNEGO CZYTANIA 20.03.2018

MISTRZ PIĘKNEGO CZYTANIA

W czwartek 8 marca 2018 roku nasi uczniowie uczestniczyli w I Międzyszkolnym Konkursie - Mistrz Pięknego Czytania, zorganizowanym przez Szkołę Podstawową im. Marii Konopnickiej w Garbowie.

O tytuł Mistrza Pięknego Czytania konkurowały dzieci i młodzież ze wszystkich szkół z terenu gminy Garbów. Celem konkursu było krzewienie kultury żywego słowa, popularyzowanie czytelnictwa, przybliżenie książek, które czytali nasi rodzice oraz promowanie literatury XXI wieku. Do konkursu przystąpiło 50 uczniów w czterech kategoriach wiekowych. Uczestników oceniała komisja w składzie:  p. Marta Wysocka doktor nauk humanistycznych w zakresie językoznawstwa, adiunkt w Zakładzie Logopedii i Językoznawstwa Stosowanego UMCS, p. Elżbieta Stodulska przedstawicielka Gminnej Biblioteki Publicznej im. Bronisława Pietraka w Garbowie oraz p. Elżbieta Zielińska nauczyciel języka polskiego, logopeda.
Jako pierwsi wystąpili uczniowie w kategorii  klas II- III, później 0-I. Pozostali uczestnicy z klas IV-V i VI, VII i gimnazjum w oczekiwaniu na swoje występy mieli za zadanie przygotować plakaty promujące czytelnictwo a potem sprawdzali swoje umiejętności w różnych grach planszowych.

Z naszej szkoły i oddziału przedszkolnego wzięli udział następujący uczniowie:
Jakub Boguszewski-oddział przedszkolny
Milena Michałek – kl. I
Bartosz Wójcik – kl. I
Amelia Grzywacz – kl. II
Ronin Łuka – kl. III
Jakub Zlot – kl. III
Martyna Wolak – kl. IV
Igor Kamiński – kl. IV
Patrycja Drozd – kl. V
Dominika Małyska – kl. VI
Samuel Łuka – kl. VI
Julia Salamandra kl. VII

Mimo zaciekłej rywalizacji i wysokiego poziomu, nasi uczniowie zostali Mistrzami Pięknego Czytania w dwóch kategoriach:
klasy 0-I
I miejsce – Jakub Boguszewski z oddziału przedszkolnego
wyróżnienie – Bartosz Wójcik z klasy I

klasy II-III
I miejsce – Amelia Grzywacz z klasy II.


Do szkoły uczniowie wrócili z dwoma pucharami i medalem. Wszyscy uczestnicy konkursu dostali drobne upominki za uczestnictwo.

Serdecznie gratulujemy naszym uczniom, ich wychowawcom i rodzicom.


Autor zdjęcia: arch.Biblioteki w Milejewie

 

 

« Powrót
© Szkoła Podstawowa im. Wandy Chotomskiej w Bogucinie
Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Realizacja: SULIMO