r. Imieniny:  A A A

Szkoła Podstawowa
im. Wandy Chotomskiej w Bogucinie

„Dajmy dzieciom miłość, żeby łez nie było” - Wanda Chotomska
      
Klasy 1-3 w Kozłówce 11.06.2024

Klasy 1-3 w Kozłówce

W dniu 4 czerwca udaliśmy się na wycieczkę z okazji Dnia Dziecka do dawnej rezydencji rodziny Zamoyskich w Kozłówce. Jednym z naszych celów było uczestniczenie w zajęciach edukacyjnych.

Na pierwszych z nich pt. „Moda na czystość” dowiedzieliśmy się, jak na przestrzeni wieków zmieniało się podejście do higieny. Pani pokazała nam, jak wyglądały naczynia i przybory toaletowe, jakich środków czystości dawniej używali. Dzieci najbardziej zdziwiła informacja, że dawniej dorośli ludzie korzystali z nocników. Na zakończenie samodzielnie wykonaliśmy kolorowe i pachnące mydełka. Idąc na zajęcia mogliśmy zobaczyć zabytkowe meble, bibeloty, widzieliśmy piękne piece, wykonane z ozdobnych kafli.

Drugie z zajęć dotyczyło „Sztuki podróżowania” i odbywało się w kozłowieckiej Powozowni. Dzięki prelekcji, połączonej z pokazem dowiedzieliśmy się, z jakich środków lokomocji korzystali mieszkańcy pałacu oraz poznaliśmy fakty i ciekawostki dotyczące wypraw i nowinek technicznych, wprowadzanych w celu poprawienia komfortu podróży. W trakcie warsztatów uczestnicy przy pomocy papierowego szablonu zaprojektowali model wytwornego powozu.

Kozłówka to także ogród, który o tej porze roku zachwyca piękną roślinnością i bogactwem kolorów. Spacerując parkowymi alejkami mogliśmy słuchać śpiewu ptaków, podziwiać pawie i zrobić pamiątkowe zdjęcia. Niektórzy mieli szczęście i znaleźli pawie pióro na pamiątkę. Kozłówka to jedno z tych miejsc, do których jeszcze się powraca.

« Powrót
© Szkoła Podstawowa im. Wandy Chotomskiej w Bogucinie
Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Realizacja: SULIMO