r. Imieniny:  A A A

Szkoła Podstawowa
im. Wandy Chotomskiej w Bogucinie

„Dajmy dzieciom miłość, żeby łez nie było” - Wanda Chotomska
      
JESIENNA WYCIECZKA ODDZIAŁÓW PRZEDSZKOLNYCH I KLAS MŁODSZYCH 22.11.2017

JESIENNA WYCIECZKA ODDZIAŁÓW PRZEDSZKOLNYCH I KLAS MŁODSZYCH

”W Pacanowie kozy kują więc koziołek mądra głowa błąka się po całym świecie, aby dojść do Pacanowa....”

Aby przekonać się,jakie Kozy „kują” w Pacanowie dzieci z naszej szkoły udały się w dwóch grupach 14  i 17 listopada do miasteczka Koziołka Matołka.  Rozpoczęliśmy przygodę w Europejskim Centrum Bajek im. Koziołka Matołka.Jest to miejsce edukacji, gdzie w formie zabawy i przy wykorzystaniu nowoczesnych technik multimedialnych zwiedzający przenoszą się w krainę bajek i baśni, ale jest również miejscem kultury – gdzie zwiedzający zapoznają się z dziedzictwem baśniowym Europy. Przed wejściem powitały nas bajkowe postaci: „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków”. Dalej stał dużo większy Kot w butach, a na koniec wiklinowy Koziołek Matołek. To dopiero początek atrakcji. Tuż za drzwiami znaleźliśmy się w fantastycznej krainie baśni, bajek i legend. Powitała nas królewna Śnieżka. Po przejściu na druga stronę mysiej dziury znaleźliśmy się w sali balowej zamku, gdzie dzieci miały możliwość odgadywania bajek na podstawie rekwizytów ukrytych w skrytkach. Następnie za pomocą interaktywnej tablicy przenosiły palcem bohaterów bajek do państw europejskich, z których pochodzą. Kolejnym punktem zwiedzania była podróż ze stacji Pacanów zaczarowanym pociągiem, z którego okien podziwialiśmy przepiękne krajobrazy. Pociąg zmienił się w pojazd podziemny, w rakietę kosmiczną i statek podwodny, aż w końcu zawiózł nas pod bramę „zaczarowanego ogrodu”, który otworzył się po odnalezieniu klucza do bramy.  Oczarował nas świat gigantycznych, barwnych roślin, wśród których czuliśmy się mali niczym mrówki. Tam  wysłuchaliśmy opowieści o kwiecie paproci, a potem mogliśmy pospacerować po tym przepięknym miejscu, w którym nawet kwiaty do nas mówiły. Przejście przez studnię umożliwiło nam dojście do ściany Bajki Polskiej, która miała formę, ludowej wycinanki z tajemniczymi drzwiczkami i okienkami, w których czekały historyczne postacie bajki polskiej na małych odkrywców.
Po smacznym obiedzie w Pacanowie wyruszyliśmy do fabryki bombek i ozdób choinkowych w Nowej Dębie. Dzieci zwiedziły fabrykę i cały proces powstawania bombek. Wzięły też udział w warsztatach, podczas których każdy mógł zaprojektować i wykonać swoją ozdobę choinkową. Podziwialiśmy kolorowe witryny wystaw, które inspirowały do świątecznych dekoracji we własnych domach oraz zakupiliśmy piękne ozdoby choinkowe.
O tym jak bardzo udany był ten wyjazd niech świadczą załączone zdjęcia.

Organizatorzy
« Powrót
© Szkoła Podstawowa im. Wandy Chotomskiej w Bogucinie
Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Realizacja: SULIMO