r. Imieniny:  A A A

Szkoła Podstawowa
im. Wandy Chotomskiej w Bogucinie

„Dajmy dzieciom miłość, żeby łez nie było” - Wanda Chotomska
      
Jesienna wycieczka do Warszawy 13.10.2014

Jesienna wycieczka do Warszawy

We wtorek – 7 października uczniowie klas II, III i IV byli na wycieczce w Warszawie. Wyjazd stanowił okazję do poznania najważniejszych obiektów naszej stolicy.

We wtorek – 7 października uczniowie klas II, III i IV byli na wycieczce w Warszawie. Wyjazd stanowił okazję do poznania najważniejszych obiektów naszej stolicy. W czasie spaceru „Traktem Królewskim” dzieci zgłębiały historię Zamku Królewskiego, Kolumny Zygmunta, Barbakanu, Archikatedry Warszawskiej, pomnika Mickiewicza. Na Starówce wysłuchały legend o Syrence i Bazyliszku, a na Placu Piłsudskiego obserwowały uroczystą odprawę warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza. Ekscytującym przeżyciem zarówno dla chłopców jak i dla dziewczynek było zwiedzanie Stadionu Narodowego tak zwaną „trasą piłkarza” (trybuny, szatnie, centrum prasowe, loża platynowa). Przy obserwowaniu pracy portu lotniczego „Okęcie” dużym zainteresowaniem cieszyły się nie tylko samoloty LOT-u, ale też eksponaty zarekwirowane przez służby celne (m. in. stopa słonia, głowa tygrysa, skóra niedźwiedzia, muszle egzotycznych ślimaków). Wiele frajdy sprawił dzieciom niezwykle szybki przejazd metrem oraz poobiednie zabawy w Centrum Hula – kula. Dodatkową niespodzianką dla uczestników wycieczki w drodze powrotnej były atrakcje w McDonald's. Późnym wieczorem wszyscy wrócili zmęczeni ale pełni wspaniałych wrażeń.

« Powrót
© Szkoła Podstawowa im. Wandy Chotomskiej w Bogucinie
Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Realizacja: SULIMO