r. Imieniny:  A A A

Szkoła Podstawowa
im. Wandy Chotomskiej w Bogucinie

„Dajmy dzieciom miłość, żeby łez nie było” - Wanda Chotomska
      
 Jak wygląda wiosenna łąka? 13.06.2021

Jak wygląda wiosenna łąka?

To pytanie rozstrzygały dzieci sześcioletnie na przestrzeni ostatnich kilku tygodni realizując projekt edukacyjny „Kolory majowej łąki”.

     Piesze wycieczki na łąki znajdujące się w pobliżu naszej szkoły dawały możliwość nie tylko wesołej zabawy, ale stwarzały okazję do obserwowania roślin i zwierząt w ich naturalnym środowisku. Słuchając śpiewu skowronków dzieci z wielkim entuzjazmem tropiły ślimaki, mrówki, biedronki, trzmiele, pszczoły, motyle. Ciągle padały też pytania o nazwy roślin zbieranych do pierwszego zielnika. Wszystkich zachwycała różnorodność ich kolorów. Szczególnie szeroki okazał się walor barwy zielonej. Łąka pachniała roślinami oraz skoszoną trawą zmieniającą się w świeże siano. Rozkoszując się jej pięknem, dzieci wykazały się także działaniem proekologicznym sprzątając napotkane śmieci. Poznanie ekosystemu łąki dopełnił film o „Wędrówkach skrzata Borówki”. Swoje wrażenia estetyczne nasi przyrodnicy ukazali w pracach plastycznych. Powstały piękne wiosenne krajobrazy, które ozdobiły salę klasy „0”.     Podsumowanie projektu odbyło się w obecności Pani Dyrektor, która w ciepłych słowach odniosła się do pracy sześciolatków i wręczyła im pamiątkowe dyplomy. Wszyscy jesteśmy również wdzięczni mamie jednej z dziewczynek, gdyż dzięki jej staraniom dzieci otrzymały nagrody w postaci wielobarwnych teczek, gdzie znajdą miejsce ich przyrodnicze skarby.

 

« Powrót
© Szkoła Podstawowa im. Wandy Chotomskiej w Bogucinie
Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Realizacja: SULIMO