r. Imieniny:  A A A

Szkoła Podstawowa
im. Wandy Chotomskiej w Bogucinie

„Dajmy dzieciom miłość, żeby łez nie było” - Wanda Chotomska
      
Jak ryba w wodzie 26.04.2017

Jak ryba w wodzie

31 marca 2017r. odbył się wyjazd na basen dzieci z oddziałów przedszkolnych ze Szkoły Podstawowej im. Wandy Chotomskiej w Bogucinie.

Pięcio- i sześciolatki gościły na pływalni przy ulicy Łabędziej w Lublinie. Dzieci z niecierpliwością oczekiwały na ten wymarzony wyjazd, wszystkie  wyposażone w kolorowe stroje kąpielowe bardzo aktywnie spędziły miłe chwile w wodzie u boku swoich opiekunów, rodziców i oczywiście ratowników pływalni. Dla niektórych przedszkolaków był to pierwszy w życiu pobyt na basenie. Zarówno stali bywalcy, jak i nowicjusze chętnie bawili się piłkami, chlapali wodą oraz – co bardzo ważne – rozwijali swój talent pływacki. Niektórzy czuli się jak ryby w wodzie. Nad naszym bezpieczeństwem czuwali ratownicy basenu.
Dzieci pod okiem opiekunów  mogły oswoić się z wodą, mogły ograniczyć strach przed dużą ilością wody w basenie. Pod czujnym okiem ratowników i opiekunów dzieci bezpiecznie i przyjemnie spędziły miłe chwile w wodzie. Nawet te nieśmiałe coraz bardziej przekonały się do atrakcji basenowych. Ćwiczenia na basenie to wspaniała metoda poprawiająca sprawność fizyczną dziecka, promująca zdrowy styl życia oraz wspaniała okazja do integracji grupy. Po powrocie z pływalni pytały, kiedy pojadą tam znowu.                                                                                                         
                                                                                                                          Wiesława Szymczyk

Basen

20170331-120337_b1582.jpg 20170331-115031_60048.jpg
« Powrót
© Szkoła Podstawowa im. Wandy Chotomskiej w Bogucinie
Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Realizacja: SULIMO