r. Imieniny:  A A A

Szkoła Podstawowa
im. Wandy Chotomskiej w Bogucinie

„Dajmy dzieciom miłość, żeby łez nie było” - Wanda Chotomska
      
III Międzyszkolny Turniej Wiedzy 10.12.2014

III Międzyszkolny Turniej Wiedzy

    Już po raz trzeci w Szkole Podstawowej im. W. Chotomskiej w Bogucinie 10 grudnia 2014r. został zorganizowany Turniej Wiedzy dla uczniów szkół podstawowych z terenu gminy Garbów. Temat konkursu, wybrany w drodze losowania przez zwycięską drużynę w poprzednim roku, brzmiał: Miejsca pamięci na terenie gminy Garbów.
   
W Turnieju wzięło udział 16 uczniów ze szkół podstawowych z Garbowa, Lesiec, Woli Przybysławskiej i Bogucina.
    Odpowiedzi oceniało jury w składzie: p.Halina Stępniak- prezes TPZG, p.Katarzyna Chabros- Przewodnicząca Rady Gminy Garbów i p.Agnieszka Jóźwiakowska- nauczycielka języka polskiego i historii w Szkole Podstawowej w Woli Przybysławskiej. Wyłonienie zwycięzców nie było dla komisji łatwe, gdyż wszyscy uczestnicy wykazali się dużą wiedzą na temat miejsc pamięci, których na terenie naszej gminy jest wiele. Trudne okazały się dla większości uczestników szczegółowe pytania dotyczące lotników Ziemi Garbowskiej. Najwięcej poprawnych odpowiedzi udzieliła drużyna z Lesiec, której wysoki poziom wiedzy doceniło nie tylko jury, ale i publiczność. Drużyna odniosła zwycięstwo i trofeum w postaci statuetki sowy przez rok będzie gościć w szkole w Leścach.
    Gratulujemy laureatom, ale też i wszystkim uczestnikom, dla których „mała ojczyzna”  jest bliska, co wykazali w czasie Turnieju. Serdecznie dziękujemy wszystkim opiekunom i nauczycielom przygotowującym uczniów za przyjęcie naszego zaproszenia do udziału w III Międzyszkolnym Turnieju Wiedzy, a byli to: p. Jadwiga Kupisz- Dyrektor SP w Leścach, p. Agnieszka Jóźwiakowska- nauczycielka SP w Woli Przybysławskiej i p. Jan Wójcik nauczyciel ZS w Garbowie . Dziękujemy też Radzie Rodziców, która przygotowała dla uczestników poczęstunek. 
    Zapraszamy do udziału kolejnej edycji turnieju w 2015r., którego temat wylosowany przez zwycięzców to: ŚWIĄTYNIE I NEKROPOLIE ZIEMI GARBOWSKIEJ.

Małgorzata Podolska
Agnieszka Mazur

« Powrót
© Szkoła Podstawowa im. Wandy Chotomskiej w Bogucinie
Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Realizacja: SULIMO