r. Imieniny:  A A A

Szkoła Podstawowa
im. Wandy Chotomskiej w Bogucinie

„Dajmy dzieciom miłość, żeby łez nie było” - Wanda Chotomska
      
Filharmonia w szkole 07.11.2019

Filharmonia w szkole

W piątek 25 października w naszej szkole odbył się pierwszy z cyklu Koncert muzyczny prowadzony przez artystów z Filharmonii Lubelskiej i Centrum Rozwoju Dziecka.

Spotkanie pt. „Jesienny Koncert – piosenki na Słońce i Deszcz” było wspaniałą lekcją muzyki  dla przedszkolaków i uczniów klas I-III. Młodzi słuchacze prowokowani do aktywnego udziału w koncercie poszerzyli swoją wiedzę o instrumentach muzycznych. Podczas październikowego koncertu wiodącym instrumentem była wiolonczela – uczniowie poznali  jej wygląd i brzmienie. Dzieci przypomniały sobie także o zwyczajach zwierząt przygotowujących się do zimy, poznały dary jesieni. Wszystko to przy dźwiękach jesiennych utworów muzyki klasycznej jak „Walc złotej Jesieni” Wojciecha Kilara  czy „Jesień” z „Czterech Pór Roku” Antonio Vivaldiego.Piękne kostiumy i ciekawe zabawy wesołej wiewiórki zachęciły  dzieci do odkrywania  wspaniałego świata  muzyki.
Następny koncert już 15 listopada. Nie możemy się doczekać!

« Powrót
© Szkoła Podstawowa im. Wandy Chotomskiej w Bogucinie
Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Realizacja: SULIMO