r. Imieniny:  A A A

Szkoła Podstawowa
im. Wandy Chotomskiej w Bogucinie

„Dajmy dzieciom miłość, żeby łez nie było” - Wanda Chotomska
      
Filharmonia w szkole 2022 20.10.2022

Filharmonia w szkole 2022

W tym roku szkolnym, podobnie jak w poprzednich latach, uczniowie przedszkola i klas 1-3 biorą udział w cyklu 10 koncertów edukacyjnych w wykonaniu artystów Filharmonii Lubelskiej.

Audycje prezentują „żywą muzykę” przy jednoczesnym wprowadzaniu małego odbiorcy w świat Filharmonii oraz tworzeniu przyjaznych więzi, pozytywnych skojarzeń i emocji. Spotkania mają charakter interaktywnej pogadanki o muzyce. Młodzi melomani mają okazję poznać poszczególnych kompozytorów i ich utwory, wejść w tajniki podstawowych zagadnień muzycznych, form i styli oraz poznać bliżej najpopularniejsze instrumenty: ich budowę, cechy charakterystyczne, właściwości i walory. Na wrześniowym koncercie,  29 września, dzieci poznały wiolonczelę.

Ciekawa i przystępna forma prezentacji, dostosowana do wieku odbiorcy połączona jest z  zabawą i dowcipem, zachęcaj do aktywnego udziału dzieci i nauczycieli.

17 października odbył się w naszej szkole drugi z dziesięciu zaplanowanych koncertów w wykonaniu artystów Filharmonii Lubelskiej.

Dzieci poznały klarnet a nasz gość specjalny- pani Halina Jarzębina- strażniczka lasu, opowiedziała dzieciom o pracy leśniczego, o zwierzętach żyjących w lesie a także ich zwyczajach i sposobach przygotowania się do zimy. Dzieci brały aktywny udział w koncercie, rozwiązywały zadania, wcielały się w rolę lisa, niedźwiedzia, bocianów…

Było mnóstwo śmiechu ale też piękne jesienne piosenki i utwory muzyczne. Z niecierpliwością czekamy na listopadowy koncert.

Filharmonia w szkole

78815316eb18c3c0523d1d8701b07293.jpg 4d51080a14df1c06a57e2e2dc25d40c9.jpg 7cc9c9c7e40917f42dae4837bc18f797.jpg
« Powrót
© Szkoła Podstawowa im. Wandy Chotomskiej w Bogucinie
Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Realizacja: SULIMO