r. Imieniny:  A A A

Szkoła Podstawowa
im. Wandy Chotomskiej w Bogucinie

„Dajmy dzieciom miłość, żeby łez nie było” - Wanda Chotomska
      
Ferie 2018 15.02.2018

Ferie 2018

Ferie zimowe to dla uczniów czas wolny od zajęć obowiązkowych, który powinno się przeznaczyć na czynny odpoczynek i rozrywkę.

Aby nasze dzieci spędziły go miło, nie nudziły się, a szkołę  postrzegały  nie tylko jako miejsce nauki, ale też wesołej zabawy, by czas wspólnie spędzony był dla nich radosny, udany i przede wszystkim bezpieczny w naszej szkole podczas ferii zorganizowaliśmy zajęcia dodatkowe, w których dzieci mogły wykazać się sprawnością fizyczną, jak i zdolnościami plastycznymi.

We wtorek dzieci uczestniczyły w zajęciach plastycznych na których mogły wykonać dekoracje walentynkowe, obrazek metodą decoupage,  furby’ego z butelki plastikowej, świece żelowe.  Malowali też na szkle, szkicowali portret naszej patronki Wandy Chotomskiej. Wśród młodszych uczestników zajęć dużym zainteresowaniem cieszyły się gniotki z balona i mąki.

W środę dzieci wyjechały do kina na film pod tytułem „Cudowny chłopak” i „Fernando” dla młodszej grupy wiekowej. 

Czwartek był bardzo pracowitym dniem dla naszych uczniów. Od godziny 9.00 wszyscy produkowali bransoletki pod fachowym okiem instruktorki pani Elżbiety Prażmo. Część grupy próbowała swoich sił w malowaniu obrazów na płótnie i szkicowaniu. Natomiast w godzinach popołudniowych spotkaliśmy się w szkole na „nocnym seansie filmowym”. Dzieci grały w gry planszowe, wspólnie śpiewały i  przygotowywały kolację. O godz. 21.00 rozpoczął się seans filmowy, który dla najbardziej wytrwałych trwał do godz. 4.00 nad ranem.

W sobotę zaś odbył się Turniej Tenisa Stołowego w dwóch kategoriach wiekowych  - klasa IV i klasy VI i VII. W pierwszej grupie I  miejsce zajął Igor Kamiński, II - Krystian Jóźwiak, III - Jakub Szkodziak. W klasach starszych  I miejsce zdobyła Martyna Rybkowska , II -Klaudia Skwarek, III - Maciej Zarzeka. Wszystkie dzieci biorące udział w turnieju otrzymały nagrody.

W drugim tygodniu we wtorek dzieci uczestniczyły w wyjeździe na narty do Rąblowa. Szusowały pod czujnym okiem instruktorów po ośnieżonych stokach. Część dzieci po raz pierwszy doświadczała tego sportu zimowego. Nie obyło się bez niekontrolowanych upadków i zabawnych zjazdów tyłem ze stoku. Niektórzy nawet zjeżdżali pod koniec dnia z największej góry Rąblowa. Po tych atrakcjach wszyscy posilili się pyszną, pieczoną kiełbaską.

Zapraszamy za rok.

Część kosztów związanych z organizacją ferii zimowych została pokryta ze środków z funduszu sołeckiego sołectwa Bogucin.

« Powrót
© Szkoła Podstawowa im. Wandy Chotomskiej w Bogucinie
Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Realizacja: SULIMO