r. Imieniny:  A A A

Szkoła Podstawowa
im. Wandy Chotomskiej w Bogucinie

„Dajmy dzieciom miłość, żeby łez nie było” - Wanda Chotomska
      
EDUKACJA PRZEZ SZACHY 19.05.2017

EDUKACJA PRZEZ SZACHY

MIĘDZYGMINNA SZKOLNA LIGA SZACHOWA.

 
W dniu 17.05.2017r. odbył się w naszej szkole turniej szachowy. Od dwóch lat nasi uczniowie biorą udział w rozgrywkach szachowych goszcząc w zaprzyjaźnionych szkołach z sąsiedniej gminy Jastków. Tym razem my byliśmy gospodarzami i współorganizatorami turnieju indywidualnego. Prowadzona była również klasyfikacja drużynowa. W rozgrywkach przewidziano 7 rund systemem szwajcarskim, w tempie gry: po 15 minut na partię dla zawodnika. Do wyników drużynowych zaliczana była suma zdobytych punktów czterech najlepszych zawodników z danej szkoły. W  czwórce tej musiała znaleźć się co najmniej jedna dziewczynka.  Na osiem startujących drużyn z siedmiu szkół podstawowych z Tomaszowic, Nałęczowa, Ożarowa, Jastkowa, Płouszowic, Snopkowa i Bogucina  nasza drużyna  zajęła trzecie miejsce. Uczniowie reprezentujący naszą szkołę to: J. Salamandra,K. Skwarek, K. Krakowiak, K. Jóźwiak, A. Bogusz, K. Gnieciak, M. Rybkowska, D. Grzeszczak oraz M. Skałecki.

Wyrażamy głęboką wdzięczność panu Janowi Błaszczakowi  - prezesowi Ludowego Uczniowskiego Klubu Sportowego ,,TEMPO” Ożarów, który jest licencjonowanym sędzią zawodów, trenerowi naszej grupy – p. Kamilowi Wolińskiemu,  p. Anecie Wolińskiej oraz wszystkim opiekunom, których gościliśmy w murach naszej placówki. Dziękuję bardzo dyrektorom poszczególnych szkół za tworzenie warunków, dzięki którym możliwy jest wszechstronny rozwój uczniów. W przypadku gry w szachy to doskonalenie umiejętności matematycznych, szczególnie w zakresie logiki, orientacji przestrzennej, myślenia analitycznego, rozwiązywania problemów oraz kształtowania ważnych cech osobowości jak: odpowiedzialność, koncentracja, intuicja. Ważnym celem naszych spotkań jest także tworzenie warunków do rywalizacji sportowej oraz nawiązywania nowych znajomości i kontaktów rówieśniczych.

                                                                                                                    Anna Wójcik – dyr. szkoły

« Powrót
© Szkoła Podstawowa im. Wandy Chotomskiej w Bogucinie
Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Realizacja: SULIMO