r. Imieniny:  A A A

Szkoła Podstawowa
im. Wandy Chotomskiej w Bogucinie

„Dajmy dzieciom miłość, żeby łez nie było” - Wanda Chotomska
      
Akcja sprzątania i sadzenia krzewów 12.04.2015

Akcja sprzątania i sadzenia krzewów

Z okazji zbliżającego się Dnia Ziemi uczniowie i przedszkolaki pod nadzorem nauczycieli w piątek 10 kwietnia sprzątali teren wokół szkoły.

Pracom na świeżym powietrzu sprzyjała piękna słoneczna pogoda. Każda klasa miała wyznaczony zakres prac i teren do porządkowania. W ruch poszły grabie i łopaty, a kosze na śmieci zapełniały się w mig odpadkami, które dzieci znajdowały wśród wiosennej zieleni. Poza tym uczniowie wyrównywali teren boiska, grabili trawę i zamiatali chodniki.  Zadbaliśmy też o uporządkowanie  terenu gminnego placu zabaw. Aby upiększyć otoczenie szkoły, dzieci sadziły tuje, zakupione dzięki gminnym środkom finansowym. Pracy było co nie miara, bo przed posadzeniem 40 sztuk tuj, należało teren odchwaścić, rozciągnąć sznurek, równo wymierzyć odległości i wykopać odpowiednie dołki. Każda klasa, łącznie z przedszkolakami posadziła przynajmniej jeden krzew. Następnie rośliny zostały zasilone nawozem i podlane wodą. W szkolnych obchodach Dnia Ziemi uczestniczyli również rodzice, a nawet dziadkowie, którzy poprzycinali stare krzewy rosnące przed budynkiem oraz służyli dobrymi radami. Szczególne podziękowania należą się pani Joannie Stachyrze, panu Adamowi Kamińskiemu,  panu Bogusławowi Dudkowi oraz panom Tomaszowi i Marcinowi Szlachetce za duży wkład pracy w poprawę estetyki szkolnej zieleni. Mamy nadzieję, że taka akcja uwrażliwiła dzieci na czystość i piękno najbliższej okolicy.

 

Eliza Piwko
« Powrót
© Szkoła Podstawowa im. Wandy Chotomskiej w Bogucinie
Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Realizacja: SULIMO