r. Imieniny:  A A A

Szkoła Podstawowa
im. Wandy Chotomskiej w Bogucinie

„Dajmy dzieciom miłość, żeby łez nie było” - Wanda Chotomska
      
Akcja charytatywna GÓRA GROSZA 26.02.2018

Akcja charytatywna GÓRA GROSZA

Co roku, na przełomie listopada i grudnia, w szkołach i przedszkolach odbywa się wielka zbiórka monet.

U nas w szkole przeprowadzono taką akcję charytatywną „Góra Grosza” w dniach od 27 listopada 2017r do 02 stycznia 2018r. W akcji brała udział cała społeczność szkolna.
   Celem, na który zbierane są drobne monety, jest pomoc dzieciom, które wychowują się poza swoją rodziną – w domach dziecka czy rodzinach zastępczych, ale też ludziom młodym po wypadkach i na sprzęt rehabilitacyjny.
Pośrednim, ale najważniejszym celem akcji jest działanie edukacyjne – pokazanie najmłodszym jaką siłę stanowić może niewielka pomoc wielu ludzi i wspólne działanie dla dobra potrzebujących.
   Dzieci bardzo chętnie wrzucały drobne monety do puszki wierząc, że niby tak niewiele, ale wspólnie można zdziałać wiele i wielu dzieciom można pomóc.
   Klasa VII z wielkim entuzjazmem podjęła się przeliczenia monet oczywiście wcześniej segregując je nominałami.

Zebrano - 3540 szt. – 0,01 zł; 1790 szt. – 0,02 zł;  1370 szt. – 0,05 zł;  133 szt. – 10 gr. 30 szt. – 20 gr. W sumie podczas całej akcji zebrano 159,00 zł. na „GÓRĘ GROSZA”.
Monety odpowiednio według regulaminu spakowano i wysłano na adres:Towarzystwo Nasz Dom Al. Zjednoczenia, 34 01-830 Warszawa

Bardzo dziękujemy za udział w zbiórce.

Samorząd Uczniowski 

     Wolontariat 

Opiekunowie  
« Powrót
© Szkoła Podstawowa im. Wandy Chotomskiej w Bogucinie
Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Realizacja: SULIMO