r. Imieniny:  A A A

Szkoła Podstawowa
im. Wandy Chotomskiej w Bogucinie

„Dajmy dzieciom miłość, żeby łez nie było” - Wanda Chotomska
      
226 rocznica Konstytucji 3 maja 04.05.2017

226 rocznica Konstytucji 3 maja

3 maja 1791 r. Sejm Czteroletni uchwalił konstytucję, w której wstępie wyjaśniano, że powstała „dla dobra powszechnego, dla ugruntowania wolności, dla ocalenia ojczyzny naszej i jej granic”. Choć krótko po uchwaleniu ustawy zasadniczej Rzeczpospolita przestała istnieć na mapie, Konstytucja Majowa była przez lata symbolem wolności, dumy narodowej i patriotyzmu.
   Tak, jak co roku, uczciliśmy w naszej szkole Święto Narodowe Trzeciego Maja. Uroczysty apel w dniu 28 kwietnia rozpoczęło wprowadzenie sztandaru szkoły, a następnie rozbrzmiał hymn państwowy.
W atmosferę majowego świętowania wprowadzili nas uczniowie klas 4-6, którzy w montażu słowno- muzycznym przypomnieli wydarzenia z przeszłości, o których powinien pamiętać każdy Polak. Wszyscy z uwagą wsłuchaliśmy się w słowa pięknej piosenki o symbolach narodowych. Zaprezentowana część artystyczna była lekcją patriotyzmu i chwilą refleksji, czym dla nas są pojęcia: wolność, naród, ojczyzna.

« Powrót
© Szkoła Podstawowa im. Wandy Chotomskiej w Bogucinie
Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Realizacja: SULIMO