SAMORZĄD SZKOLNY

Samorząd Uczniowski stanowi nieodłączną część naszej szkoły.

Samorząd Uczniowski tworzą wszyscy uczniowie szkoły i wszyscy oni posiadają prawo do działania w szkole i w środowisku lokalnym. Samorząd nadaje szkole wymiar instytucji demokratycznej i obywatelskiej.

TY, TWOJE KOLEŻANKI I KOLEDZY – wszyscy jesteście członkami samorządu uczniowskiego i macie prawo angażować się w jego prace – niezależnie od tego, czy zostaliście wybrani do zarządu SU, na gospodarza klasy czy po prostu macie ciekawy pomysł na działanie w szkole lub poza nią. Każdy z Was ma prawo do realizacji własnych pomysłów.

Działając w samorządzie uczniowskim: wpływacie na to, co dzieje się w szkole, macie szansę lepiej się zintegrować, poznać nowych ludzi, rozwijać swoje pasje i zainteresowania, wzbogacać ofertę imprez szkolnych, możecie w interesujący  sposób spędzać wolny czas, macie szansę wykazać się kreatywnością, uczyć się współpracy w grupie, zdobywać nowe, cenne doświadczenia i brać udział w kreowaniu szkolnej rzeczywistości.

W roku szkolnym 2019/2020 społeczność szkolna, w drodze wyborów, wyłoniła spośród kandydatów przedstawicieli samorządu:

Kl. VIII
Dominika Małyska
Martyna Rybkowska

Kl. VII
Patrycja Drozd
Aleksandra Skoczylas

Kl. VI
Krystian Jóźwiak
Lena Szlachetka

Kl. V
Julia Bieniek
Amelia Rozwadowska

kl. IV
Zofia Chmielik
Aleksandra Prażmo

Opiekun SU – p. Urszula Lasota-Woś i p. Katarzyna Topór

Chcesz mieć wpływ na rozwój naszej szkoły, masz ciekawe pomysły i chcesz się zaangażować?

ZAPRASZAMY CIĘ DO WSPÓŁPRACY