20.08.2014

Projekt "Zdrowe dzieci to nasz kapitał" realizowany dzięki Fundacji "Dr Clown"

wartość: 8 000 zł., zakończenie: grudzień 2011 r.

Dzięki fundacji „Dr Clown” przedszkolaki, młodsi oraz starsi uczniowie naszej szkoły, mogli uczestniczyć w projekcie „Zdrowe dzieci to nasz kapitał”, przy współpracy z MEN.

W Ramach tego projektu nasze dzieci uczestniczyły w następujących zajęciach, wyjazdach i projektach.

1. 2-dniowy wyjazd na Zieloną Szkołę do Ulanowa k. Janowa Lubelskiego (udzielanie pierwszej pomocy w terenie, nauka robienia masła i wiązania węzłów, zabawa w parku linowym, nocne podchody, marsz z mapą na orientację).

2. Klasy I-III wycieczka do Mini Zoo w Turce. Dzieci oprócz tego jeździły konno, mogły ścigać się gokardami, hulajnogami.

3. Wizyta klas I-III w Gminnym Ośrodku Zdrowia.

4. Prowadzenie przez animatorów zabawy na Andrzejkach (Fundacja zakupiła artykuły spożywcze na poczęstunek).

5. 6-latki uczestniczyły w „wesołym bilansie” połączonym z pogadanką przy współpracy z p. pielęgniarką.

6. Ogłoszenie konkursu rysunkowego „ W zdrowym ciele zdrowy duch”- wiele nagród i dyplomów.