Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

Również nasza szkoła wzięła udział w tym programie i do biblioteki szkolnej zostało zakupionych wiele ciekawych książek.

„Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa” dotyczy wspierania w latach 2016–2020 organów prowadzących szkoły oraz biblioteki pedagogiczne w zakresie rozwijania zainteresowań uczniów przez promocję i wspieranie czytelnictwa dzieci i młodzieży, w tym zakup nowości wydawniczych.
Ministerstwu Edukacji Narodowej zależy na ustawicznym i systematycznym rozwijaniu aktywności czytelniczej uczniów.

Aby przed zakupem odpowiednio wybrać ciekawe książki, szkolni bibliotekarze przeprowadzili wśród dzieci, młodzieży i ich rodziców ankiety, w których pytano o tytuły i tematykę książek. I tym sposobem nasza biblioteka wzbogaciła się o ok. 300 nowych pozycji książkowych, przez co wzrosła liczba wypożyczanych i czytanych książek przez naszych uczniów.