Współpraca Trangraniczna Polski, Białorusi i Ukrainy 28.06.2015

Współpraca Trangraniczna Polski, Białorusi i Ukrainy

W kwietniu 2015r. została ogłoszona kampania edukacyjna , której celem jest  integracja dzieci z regionów przygranicznych . Uczniowie klasy V: Filip Glibowski, Aleksandra Kowalczyk, Klaudia Salamandra i Maja Sosnowska pod kierunkiem opiekuna Urszuli Lasoty-Woś przygotowali różnego rodzaju zabawy integracyjne i  komiks na wspólne spotkanie uczniów z trzech państw.  Różnice w punktacji zadań aplikacyjnych były niewielkie, jednak nie mogli oni uczestniczyć w tym roku w spotkaniu. Zostało wybranych tylko 8 zespołów z całej Polski.  Organizatorzy kampanii zaprosili naszą szkołę do dalszych kontaktów we wrześniu, kiedy to będą obchodzone Dni Europejskiej Współpracy. Jest to święto radości i kreatywności młodych mieszkańców regionów przygranicznych.
Uczniowie otrzymali serdeczne podziękowania i gratulacje za pomysłowość w wypełnianiu zadań konkursowych oraz skromne upominki.

Urszula Lasota-Woś